„Práce na opravě vodovodu si vyžádají dílčí dopravní omezení a vlastní objížďky pro tranzitní a osobní dopravu,“ uvedla mluvčí vodárny Dana Veselá.

Nejzásadnější opatření se dotknou tranzitní dopravy nad 7,5 tuny. Její řidiči staveništěm neprojedou a je pro ně stanovena objízdná trasa Sukovou, Folmavskou a Borskou ulicí.

Osobní doprava směrem z centra města ven bude v místě stavby svedena na tramvajový pás, protože silniční pás zablokuje montážní jáma.

Osobní doprava směrem do centra bude montážní jámu objíždět na druhé straně kolejí a bude odkloněna do ulice Dobrovského, Edvarda Beneše a zpět na Klatovskou třídu. Křižovatku Dobrovského – Klatovská – V Bezovce totiž nebude možné projet z důvodu výkopů zmíněných montážních jam.

Ilustrační foto
Tramvajovou trať na Klatovské v Plzni čeká v srpnu oprava dalšího úseku

„Pokud vše půjde dobře a vyjde úspěšně tlaková zkouška a rozbor odebraného vzorku vody, ukončíme práce do 25. 8. 2023,“ pokračovala Veselá.

Podobná situace, kdy vodárna využívá rekonstrukci tramvajové trati pro práci na vodárenské infrastruktuře, panuje aktuálně v ulici Terezie Brzkové ve Skvrňanech, kde se mění potrubí ve dvou místech. Stejný postup vodárna použila také vloni v Koterovské ulici.