Na přízemí a suterén dostala mateřinka třetinovou dotaci z Plzeňského kraje a na rekonstrukci v patře a zakoupení nového nábytku přispěje Místní akční skupina sv. Jana Nepomuckého. Až budou pryč staré okenní rámy, které netěsní, bude mít ředitelka školky a zároveň místostarostka obce Eva Beránková po největším současném problému.

Až na obtížné shánění financí jí totiž školka dělá radost, stejně jako dětem, které sem chodí. Někdy je sem rodiče vozí i z Nepomuku, jako třeba Barunku Benediktovou. A proč, když v Nepomuku školky je? „Protože se mi to tady líbí,“ zní jednoduché Barunčino vysvětlení. A spokojenost dětí je znát, ať už si hrají na zahradě, nebo uvnitř školky. „Nejčastěji si hrajeme s hasičema a policajtama a chytáme zloděje, a někdy vezmeme i vojáky,“ popisuje šestiletý Péťa Vaník z Čečovic divokou honičku autíček na stole. „Nebo s kostičkama,“ doplňuje o rok mladší Boburek Toshemirov.

Ředitelka dodává, že zázraky s dětmi dělají i mladé učitelky. Ve školce se totiž pořád něco děje. Ať už jde například o stopovačky v přírodě, nebo návštěvy zajímavých lidí či výzdobu papírového domečku a pomalování ošklivě šedivé venkovní zdi.

Vydařenou akcí z poslední doby byla i dražba výrobků dětí při oslavách 820 let od první písemné zmínky o Vrčeni. Dělala se v rámci projektu k žádosti o dotaci na okna od MAS sv. Jana Nepomuckého a vybralo se z ní téměř 17 tisíc korun. Sponzoři do balíčků k dětským výrobkům ještě něco přidali a hlavně rodiče s nadšením dražili a přispěli tak školce. Velký ohlas sklidil hlavně předškolák František Krumpholc, který tatínkovi s dražbou „pomohl“. Miska s obrázkem, která se původně nabízela za 60 korun, se mu tak líbila, že zvolal: „Tisíc!“ A tatínek tak musel sáhnout hlouběji do kapsy. „Trochu jsem se téhle akce obávala, protože jsme ji dělali poprvé bez jakýchkoliv zkušeností. Ale výsledek byl nakonec úchvatný. Moje díky patří všem, kteří přispěli,“ podotkla Beránková. Její vděk si prý samozřejmě zasluhuje i zastupitelstvo obce. „Právě proto, že jsem i místostarostka. Když vidím rozpočet, tak říkám, prosím, dejte mi alespoň na provoz – energie a hygienické potřeby. Zbytek se snažím sehnat jinde,“ svěřila se Beránková.