Bez zdravotní průkazky ani karty ZTP/P se sedmnáctiletý Jonáš z Plzně neobejde. Se svým zdravotním hendikepem se vyrovnává po svém a všichni z rodiny vědí, že kolem něj musí platit pevný řád. Změny snáší zle.

V úterý odpoledne ztratil v centru Plzně peněženku s veškerými doklady včetně občanského průkazu a všemi zdravotními průkazy včetně toho, který mu přiznává průvodce. Zazmatkoval, nevěděl, kde doklady mohl vytrousit. Dával si vinu a nebyl k utišení.

„Okamžitě jsme začali obíhat veškeré instituce, včetně Policie ČR, aby nedošlo ke zneužití průkazů. Kolem 20 hodiny u nás zazvonila mladá žena, která peněženku našla v Bezručově ulici, zjistila adresu a neváhala nám ji hned osobně přivézt. Odmítla sdělit, jak se jmenuje i nabízenou odměnu. Moc jí tímto děkujeme, jsme strašně rádi, že to pro nás udělala. Jonáš byl ze své chyby zdrcený. Je nemocný, a tak se na něj ani nemohu moc zlobit. Přesto ale slíbil, že už si bude na doklady dávat větší pozor,“ řekla Jonášova maminka.

Neznámé paní kromě díku vzkazuje, že jim ušetřila mnoho problémů. „Nemusela. Byla to její dobrá vůle. Než jsem se vzpamatovala, byla pryč. Děkuju jí,“ vzkazuje nálezkyni Jonášova maminka.