Malé dětí odpovídaly Deníku v předvánoční anketě, jak si představují tu tajemnou bytost, která jim o Štědrém večeru přinese dárky. Odpovědi dětí naleznete níže.

Vánoce jsou svátky dětí. Užívejme si jejich bujnou fantazii a těšme se spolu s nimi.

Milí čtenáři, ať už k Vám na Štědrý den přijde Ježíšek, Santa Claus nebo děda Mráz, hlavně ať vám přinese pod stromeček pohodu, klid, zdraví a dostatek životní energie pro příští rok.

Aleš Tolar, regionální šéfredaktor Deníku

Samueul Srba
5 let, Tachov
Ježíšek má takovou červenou čepičku a na ní nahoře žlutou bambulku. Nosí červený svetřík, bílý kožíšek a zelené kalhoty. Loni mi donesl mluvícího plyšáka. S maminkou jsme mu psali i letos. Chtěl bych, aby mi přinesl lyže.

Eliška Baboráková
7 let, Rokycany
Já ani rodiče jsme ho nikdy neviděli, ale má červenou čepičku i oblečení a bílou kožešinu. Je to starší pán. Jezdí na saních. Pořád, i když není sníh. Táhne je sedm sobů. Jeho práce je rozdat dárky na Vánoce. Zbytek roku má dovolenou.

Jana Kopáčková
7 let, Janovice nad Úhlavou
Jasně že k nám nosí dárky Ježíšek. A jak vypadá? Nevím přesně, ale myslím, že bude vypadat asi jako člověk. Ale není to podle mne žádný děda, je to určitě nějaký mladý pán.

Honzík Kvapil
7 let, Nová Role
K nám nechodí Santa, ale český Ježíšek, protože bydlíme kousek od Božího Daru, a tam Ježíšek bydlí. Každý rok mu nechávám za oknem dopis se seznamem dárečků. Skoro vždycky mi všechny přinese.

Barunka Štrachová
4 roky, Domažlice
Je to malé nahaté miminko. Bydlí v nebi na měsíci, proto ho nevidíme. Na měsíci má malý pokojíček a je tam úplně sám. Dárky taky nosí sám. Má malé ručičky, ale v každé unese jeden.

Jakub Raffa
7 let, Cheb
Má bílý hábit, aby mu nebyla zima, když nosí dárky všem dětem. Pod ním má málo oblečení, protože jeho rodina byla chudá a na věcech jí nezáleželo. Starali se, aby uchránili rodinu a měli se rádi.

Eliška Bocková
7 let, Kraslice
Taky bych už chtěla jednou Ježíška vidět, jak opravdu vypadá. Bude to dědoušek, který má všechny rád. Má ale určitě hodně pomocníků, kteří s ním bydlí někde na severním pólu a kouzlí dárky pro děti.

Tadeáš Müller
6 let, Plzeň
Dárky nosí pod stromeček Ježíšek. Má červenou čepici, červené a bílé oblečení. Jak je starý, nevím. Dárky vozí na saních, které táhnou sobi. Od Ježíška si přeju stavebnici Lego City.