Jestli jste letos nechali plány na oslavu konce roku na poslední chvíli, nezoufejte. Plzeňské kluby i restaurace ještě hlásí volná místa. Některé si pro hosty připravily silvestrovské menu, jinde vsází na klasiku.

Volno je například v plzeňské restauraci Bohemia na Anglickém nábřeží. „Aktuálně máme k dispozici ještě asi deset volných míst," uvedl včera dopoledne manažer restaurace Michal Hronek. Pro hosty bude připraven večer v retro stylu – raut a hudba. Vstupné je 495 Kč, cena zahrnuje občerstvení a přípitek.

Přibližně 20 volných míst nabízí restaurace Saloon Roudná. „Pro hosty bude připraveno silvestrovské menu, ale jinak nic speciálního nechystáme," řekl za podnik Jan Čermák.

Mladí seženou místo třeba v Amigos Cocktail & Music Baru. „V současné době je volná asi třetina kapacity, to znamená přibližně 30 míst," řekl majitel baru Otakar Stráský. Žádný speciální program však nečekejte. „Už několik let silvestrovský program nepřipravujeme, vstup je zdarma," vysvětlil Stráský.

Bar Jekyll&Hyde má ještě asi dvě desítky volných míst. „U nás většinou lidé nestráví celý večer, ale přijdou třeba jen na chvíli, proto nic speciálního nepřipravujeme, ani vstupné nebudeme vybírat, hostům zahraje DJ," popsal provozní Robert Gross.

Plno ještě nemá ani bar Goethe's Mefisto. „Dole máme volné asi dva stoly, v restauraci je k dispozici přibližně 20 míst," vypočítal provozní manažer Vladimír Königsmark. V restauraci je připraveno silvestrovské menu, o patro níže lákají na tu nejlepší hudbu z roku 2016.

Pivnice Sladovnická si na Silvestra připravila večer na téma karibská noc, podnik už je však zcela zaplněn rezervacemi.

Místo už nehledejte ani v restauraci U Salzmannů. „Na silvestrovský večer máme plno," potvrdil za restauraci Jiří Liška.

Podle provozního Vojtěcha Palenčára už si nesednete ani v restauraci Na Parkánu.

Některé plzeňské restaurace a kluby na poslední den v roce vůbec neotevírají. Jedním z nich je i hostinec Na Potravinách. „Silvestra už mnoho let neděláme, nemá to cenu," uvedl provozovatel hostince Jan Kešner.