Den po požáru ubytovny na plzeňském Karlově našli hasiči ve shořeništi tělo. Při pitvě nyní zjistili, že se jedná o šestadvacetiletou Češku.

Další bývalí obyvatelé ubytovny v současné době žijí v městských ubytovnách a v péči městské charity nebo jsou hospitalizovaní. Někteří si už našli bydlení jinde. Buď se o ně postaraly personální agentury, nebo si našli bydlení v jiné ubytovně. „Lidem z bývalé karlovské ubytovny se stále věnujeme. Už ale naši pomoc nepotřebují každodenně, jako tomu bylo v týdnu po požáru. Docházíme za nimi tak dvakrát třikrát do týdne. Mnozí stále potřebují především psychologickou pomoc,“ uvedla vedoucí terénní krizové služby plzeňské charity Lada Vlčková.

Rozsáhlý požár ubytovny v Plzni na Karlově.
FOTO: V Plzni na Karlově hořela ubytovna, hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

Tragický požár z 11. září negativně ovlivnil i podnikatele v okolí. Zničil totiž nejen podnikatelské prostory v patrech pod ubytovnou, ale zásadně či úplně poškodil i vybavení potřebné pro jejich činnost. Vedení Městského obvodu Plzeň 3 proto oslovilo majitele těchto provozoven s nabídkou pomoci ve formě zprostředkování pronájmů náhradních prostor pro podnikání či případného odkupu pozemků ve vlastnictví města Plzně. „Snažíme se o co nejúspěšnější jednání s městem, abychom těmto živnostníkům pomohli, neboť se cizí vinou dostali do téměř likvidační situace,“ říká Radislav Neubauer, starosta Plzně 3. Pravděpodobně se bude jednat o prostory v Klatovské ulici.

„Vlastně ani není známo, že jeden ze živnostníků pomohl zachránit lidské životy, kdy k hořícímu objektu přistavil auto, aby na něj mohli z 1. patra seskočit ohněm uvěznění lidé, “dodal David Procházka, místostarosta MO Plzeň 3.

Milan Nosek
Seniora, který je obviněný z podpálení ubytovny, soud poslal do vazby