Začne už v pondělí 15. července v 8:00 a potrvá do čtvrtka 25. července do 18 hod. Vlaky v té době nahradí autobusy, které budou jezdit podle výlukového jízdního řádu, odlišného od pravidelného jízdního řádu vlaků.

Podle slov Ladislava Matouše z Českých drah se jedná letos už o druhou velkou výluku. „Podařilo se nám do zmíněných deseti dnů soustředit maximum prací, které během nich chceme zvládnout," uvedl Matouš. V době výluky tak budou provedeny práce, jako např. oprava štěrkového lože trati, výhybek, nátěry trolejového vedení a podobně.

„Výlukový jízdní řád jsme připravovali od března tak, aby vlaky z Plzně na jiné směry dobře navazovaly," pokračoval Matouš s tím, že spolu s ČSAD a POVED dráhy vybraly na dvě desítky spojů, na něž bude možné počkat. „Znamená to, že my čekáme na autobusy z jiných tras nebo ony naopak na nás. Nešlo to samozřejmě ve všech případech," dodal. Ve výlukovém jízdním řádu jsou autobusové spoje nahrazující vlakové soupravy vyznačeny červenou barvou, modrou nové navazující spoje vlakové.

Denně bude nasazeno 28 autobusů. Za rychlíky pojede náhradní autobusová doprava v celé délce úseku Plzeň hl.n. – Nepomuk a opačně. Spoje odjíždějí ze stanice Plzeň hl. n. o 28 minut dříve než je pravidelný odjezd vlaků. Místo osobních vlaků pojede autobusová doprava v úseku Plzeň hl.n. (Plzeň-Koterov) – Nepomuk a opačně. Jako nástupní zastávky budou hlavně využity zastávky Nádraží Koterov, U Světovaru ve směru do Plzně, ve směru opačném pak bude zastávka umístěna ve Slovanské aleji.

Pro cyklisty

Přepravu cestujících na vozíku a skupin cyklistů je třeba si v předstihu objednat. A to na lince Kontaktního centra ČD 840112113.
V tom případě budou připraveny v určených stanicích nákladní auta, která budou kola a další převážet dle požadavků cestujících.