Objekty, které si prohlédne, považují odborníci za jedny z nejzachovalejších a nejlépe a nejoriginálněji vybavených v rámci objektů vojenských historických muzeí.

Žádné speciální přípravy si podle provozovatelů muzea návštěva první dámy nevyžádala.

„V podstatě jsme schopni jakoukoliv návštěvu okamžitě přivítat. Tedy i prezidentskou," řekl Deníku za provozovatele Petr Petr. „Objekty jsou sice přes zimu uzavřeny a probíhá v nich zimní údržba a konzervace, ale žádné zvláštní přípravy či úklid jsme dělat nemuseli," dodal.

Ivana Zemanová si prohlédne celé muzeum, tedy dvě pevnůstky, které se nacházejí v Kladrubech poblíž kláštera. „Jeden objekt je vybaven ve stylu československé mobilizace, tedy z roku 1938, ten druhý jsme stylizovali do šedesátých let dvacátého století. V pevnůstkách je originální vybavení z uvedené doby včetně zbraní," uvedl dále Petr.

Návštěva první dámy bude trvat zhruba padesát minut a provozovatelé muzea připravili odbornou prohlídku s fundovaným výkladem o historii objektů i o funkci jednotlivých částí a vybavení pevnůstky. „Jinak žádné speciální požadavky z Hradu nebyly. My tuto návštěvu bereme jako poctu, že si zrovna nás prezidentská kancelář vybrala. Je to pro nás čest," uvedl.

Muzeum vojenského opevnění je pro veřejnost v tomto období uzavřeno, jak již bylo uvedeno, provozovatelé v něm provádí údržbu a konzervaci. Nicméně po domluvě je možné si objekty prohlédnout. Opět otevřeno bude v letní sezoně, tedy od května do září.

Návštěvou kladrubských pevnůstek „vojenský" program první dámy nekončí, odpoledne bude následovat prohlídka Atom Muzea v Brdech.