Dívka se rodičům ztratila poblíž hory Čerchov, záchranáři a dobrovolníci po ní pátrali tři dny. Julie zmizela v neděli 10. října. Semecký se do pátrání zapojil druhý den ráno, kdy pátral na vlastní pěst. V úterý se pak po domluvě s policií s dalšími dobrovolníky vydal směrem od Bystřice do kopce k České studánce, poblíž České Kubice. Když s kolegy došel k nižšímu porostu, holčička se před nimi najednou zvedla.

„Zprvu se nás lekla a měla tendence utíkat. Oslovil jsem ji, jestli je Julie, a ona přikývla. Kolega uměl obstojně německy, takže s ní začal mluvit,“ vzpomínal hajný s tím, že holčička se hned ptala na rodiče, zda ji hledají. Martin Semecký zkontroloval, zda není zraněná, dal jí bundu a pak dal vědět ostatním pátrajícím. „Bylo patrné, že se bála. Byla v cizí zemi a v lese byl neuvěřitelný hluk. Létaly helikoptéry, hučela tam auta a megafony. Dospělý člověk by se určitě zachoval jinak,“ popsal hajný.

Ocenění od hejtmana Rudolfa Špotáka (třetí zprava) získal (zleva) Martin Semecký, Jiří Hlaváč a Jakub Peca. Za resuscitaci muže dostal cenu i (zprava) Filip Matoušek a Václav Parlásek za pomoc těžce zraněnému motorkáři.
Zachránili druhým život. Dostali za to ocenění

Od nálezu se Martin Semecký s rodinou dívky neviděl, nikdo ho nekontaktoval. „Myslím si, že rodina Julie byla vystavena velkému nátlaku, umím si to představit a chápu to,“ reagoval na dotaz.

Semeckého nominovala maminka jeho přítelkyně a z ocenění má obrovskou radost. „Je to pro mě čest, opravdu jsem to nečekal,“ dodal zachránce.