Netradiční program si pro návštěvníky připravilo plzeňské Muzeum strašidel. Na zájemce čeká stezka odvahy. „Od května otevíráme zážitkový program Nebojte se tmy, který přibližuje svět nevidomých. Zájemci si část cesty mohou vyzkoušet, přičemž jedinou pomůckou v absolutní tmě pro ně budou vodicí provazy," řekla za muzeum Renata Vídršperková. Stezka je přístupná dnes a zítra, vždy v 11, 13 a 16 hodin. Chybět nebudou hry ani soutěže. Na ty, kteří dorazí v kostýmech, čeká drobný dárek.

Ilustrační foto.
Řidiči pozor, za botičky v Plzni připlatíte. Sankce se mohou zdvojnásobit

Zvýhodněné vstupné mají zítra od 12 hodin čarodějnice a čarodějové, již zavítají na statek Lüftnerka do zoologické a botanické zahrady. Nejpovedenější masky a nej-lepší slalomáři dostanou ceny. Program pokračuje v pondělí, kdy se odehraje tradiční zpívání a tančení dětského folklorního souboru Plzeňáček pod májkou. Začátek akce je ve 14 hodin.

Filipojakubskou noc si nenechají ujít ani na roudenském statku Černá ovce, kde je start naplánován na 11. hodinu, nebo ve Stodu. Vatra se zapálí na nedalekém Křížovém vrchu. Přichystáno je opékání vuřtů, soutěže, tance a hudba v podání kapely Mettatrom. Start je v 18 hodin.

Pozadu nezůstanou ani Dobřanští. Tamější pionýři přichystali na zítřek čarodějnické hry pro děti. „Chlapci a děvčata absolvují různá stanoviště, jako například slalom na koštěti, hod kroužků na klobouk staré čarodějnice nebo chytání jedovatých pavouků na prut," zmínila některé disciplíny Markéta Čekanová. Program ve Spolkovém domě, jehož součástí jsou rovněž workshopy, je od 17.30.

Ilustrační foto
Rakovina prsu: rizikové ženy si FN Plzeň 'hlídá'

V Třemošné zase čeká na zájemce od 13.30 Filipojakubský jarmark. Organizátoři lákají na trhy, tvořivé dílny a čarodějnickou cestu pro děti. Chybět nebudou ani hudební vystoupení, například orchestru Tremolo či kapely Primáti.

Další akce o prodlouženém víkendudnes – Plzeň - Měšťanská beseda připravila pro děti Hravou sobotu, bude se tančit, zpívat a vařit lektvar, začátek 14.30.
dnes – Starý Plzenec – program pod Radyní startuje ve 13.00, ve 14.30 se uskuteční přehlídka kostýmů, vatra vzplane v 16.00, součástí programu jsou hry a soutěže
zítra – Plzeň – plzeňská Městská plovárna přichystala od 17.00 večer plný hudby a tance, zahraje kytarista a písničkář Patrick Derns nebo část kapely Frajara Putiky s Tabaskerem
zítra – Kralovice – zahájení sletu je v 16 hodin u tamějšího Domu dětí a mládeže, odtud se pokračuje na fotbalové hřiště, od 16.30 jsou připraveny soutěže pro děti
zítra – Heřmanova Huť – sraz čarodějnic je v 18 hod. u relax-sport parku, přelet pokračuje ke Spolkovému domu, oheň bude zapálen v 19 hodin, hraje skupina Union
pondělí – Brdy – první máj mohou vyznavači cykloturistiky oslavit výletem po Brdech s průvodkyní Radkou Žákovou. Z nejvýše položené zastávky Brdského cyklobusu (Teslíny) se vyráží v 9 hodin.