Pokud se vám nad tímhle výběrem z menu Čokoládového festivalu sbíhají sliny, máte možnost v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin vyrazit do přízemí nákupního centra Olympia.

Milovníci zlatavého moku uvítají lahvové čokoládové pivo z pivovaru v Broumově. „Návštěvníci tenhle druh piva téměř neznají. Na loňské čokoshow jsme prodávali čepované pivo. Letos máme ale lahvové, protože lidé touží čokoládové pivo věnovat jako dárek," vysvětlil pořadatel festivalu Chris Delattre.

Prodejci většinou nabízejí spoustu dobrot od čokolád, pralinek, bonboniér až po zákusky. Na pultech najdete čokolády s chilli, mátovou, zázvorovou nebo pomerančovou příchutí, ale také s mořskou solí. Zkrátka nepřijdou ani diabetici, pro něž jsou k dispozici čokolády s přírodním sladidlem stévie.

Koupit můžete i čokoládu se sójovým mlékem. „Zákazníci nejvíc berou s příchutí chilli," všimla si Veronika Tomíšková, která prodává i kakao se zázvorovou příchutí, africké kakao amaribe.

S prázdnou neodejdou ani vyznavači bioproduktů. „Nabízíme čokolády, jež jsou z kakaovníků pěstovaných bez pesticidů. Čokoláda je z třtinového cukru," popsal produkty Karel Dach, který obvykle čokolády prodává v obchodě v Rooseveltově ulici.

Když budete chtít, můžete si nechat na jazyku rozplynout nejtenší pralinku světa. „Je od firmy Peters, která si ji nechala patentovat," konstatoval prodejce Michal Zmeškal.

Ten mimo jiné nabízí sypané dobroty. „Hořkou čokoládu sypanou jahodami a pepřem, mléčnou čokoládu sypanou pomerančem a lískovými oříšky. A pak různé kombinace – bílou čokoládu sypanou pistácií a kávou, s mákem a brusinkami a také s kokosem a višní," vyjmenoval Zmeškal.

Těšit se můžete i na čokoládové speciality. Třeba na kuřecí nebo vepřové maso s čokoládou. „Ochutnávka je zdarma. Chceme ukázat, že čokoládu lze použít na cokoliv," lákal Delattre.