Po nehodě Javůrek sice rezignoval na funkci tajemníka magistrátu, vzápětí však byl pověřen vedením Úřadu vnitřních věcí. Post tajemníka obsadil Petr Vágner, který do té doby vedl jeho kancelář.

Podle primátora Pavla Rödla (ODS) má platit u úředníků presumpce neviny. „Já osobně se zachovám podle toho, jak celý případ skončí. Bude-li pan Javůrek uznán vinným, je jasné, že je to zákonná překážka k tomu, aby pracoval jako úředník. Bude-li zjištěno, že se jedná o přestupek, navíc spáchaný mimo pracovní dobu, pak nevidím důvod, proč by měl být v práci jakkoliv postihován. Postih mu vyměří přestupková komise,“ prohlásil primátor.

Jenže v případě, že státní zástupce rozhodne, že se Javůrek nedopustil trestného činu a věcí se nebude zabývat soud, rozhodoval by o přestupku právě úřad vnitřních věcí, který teď Javůrek vede. Podle Rödla ale ke střetu zájmů nedojde. „Obrátili jsme se na krajský úřad a ten věc předal na jinou obec,“ vysvětlil primátor. Mluvčí krajského úřadu Jana Filípková potvrdila, že se jedná o městský úřad ve Stodě.

Javůrek případ odmítá komentovat. Policisté jej přistihli 6. října za volantem s 1,4 promile alkoholu, odběr krve odmítl. Hrozí mu peněžitý trest, zákaz řízení motorových vozidel nebo až roční vězení.