Jan Bielik alias Johny Alaskan: Běhání mi změnilo život

Jan BielikJe mu 23 let. Dnes je Jan Bielik alias Johny Alaskan cílevědomý mladík se zdravým sebevědomím. V dětství tomu ale tak nebylo. Jak sám Honza přiznává, neměl moc kamarádů a ve třinácti letech byl dost obézní a všichni se mu smáli. Jenže pak přišel zlom. Když přešel na druhý stupeň základky, začal pořádně trénovat a zasvětil svůj volný čas sportu a hlavně běhání. Za půl roku shodil přebytečných 15 kilo a ty, kteří se mu dříve smáli, začal hravě předbíhat… Dnes k běhání motivuje další lidi, dělá canicross, věnuje se projektu Rozběháme Česko a vede i kurzy zdravého běhání v Plzni.

Co je pro úplný začátek nejdůležitější? Řekněme, že jsem tlustá, chci zhubnout a začít běhat, co mi poradíte?

Jít na kurz zdravého běhu v Plzni! (smích) To nejdůležitější na ten začátek - je dobré to poprvé moc neřešit, ale prostě s tím nadšením vyběhnout. Snažit se těch prvních 5-7 minut zahřát. Řada lidí dělá právě tu chybu, že do toho dá ze začátku všechno, vyběhne rychle a právě za těch 5-7 minut už končí, protože nemůže dál. Klidně napřed můžete jít svižnou chůzí. Důležité je to dynamické zahřátí, ne statické. Pak už můžeme konečně vyběhnout s tím, že do úplného začátku bych doporučil HLAVNĚ aby běžel tak, že si může pocitově povídat. Když už cítíme, že jsme hodně zadýchaní, je důležité zastavit se před tím, než vám bude úplně špatně a půjdou na vás křeče. Prostě pomalu zastavit, hezky se otevřít v horní oblasti, projít se a znovu vyběhnout. No a na konci, když doběhnete, tak potom zase - ideálně nějakých 5 až 7 minut se protáhnout – tentokrát už staticky.

Takže první krok jsme zvládli a co druhý, je rozumné jít běhat den poté?

Ne! Ten další den je fajn se jít třeba projít, zajít do sauny nebo zaplavat si. Udělat něco pro vyplavení škodlivých látek a nastartovat regeneraci. Navíc zřejmě bude i něco bolet… kolena, holeně, kotníky, svaly. Když i přesto chceme pokračovat dál, je ideální běhat cca 3x týdně, snažit se o zdravý běh, což znamená že s minimálním úsilím se správnou technikou dokážete mít z běhu radost a ne starosti.

Co když někoho po běhání bolí kolena nebo klouby? Znamená to, že dělá něco špatně?

Jistě, většina lidí, kteří se rozhodnou běhat dělá zásadní chybu, a to, že neustále při běhu brzdí. Já tomu říkám rychlochůze s větším úsilím. Brzdí kvůli tomu, že nemají správný náklon a neustále došlapují před těžiště a každým tím krokem se na takovou mikrosekundu vlastně zastaví a znovu rozběhnou. Tohle se těžko popisuje, ale každému, kdo by rád běhal správně to rád názorně ukážu. Devět z deseti běžců běhá špatným stylem. Právě to byl důvod, proč jsme začali s kurzy zdravého běhu v Plzni. Tam zájemce učíme nejenom běhat zdravě, ale i poradíme, jak se obléci, jaké boty si pořídit a třeba i třeba kam v okolí běžet. Je to i hodně komunitní záležitost, to znamená třeba tam najdete i super parťáka z okolí a můžete běhat společně. Jsou zkušenosti z předchozích kurzů, že tu i mezi některými přeskočila jiskra…

Běhání samo o sobě není finančně náročným sportem. Je ale něco co byste poradil nepodcenit a doporučil si třeba připlatit?

Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitní běžecké obuvi. To je úplný základ. Nebudu jmenovat značky, ale kvalitní bota začíná okolo třech tisíc a výš. Je hlavní aby běžci seděla, určitě je potřeba vyzkoušet, a to přímo proběhnutím se alespoň po obchodě. I u nás mají zájemci možnost se proběhnout až pět kilometrů a poznat, jestli jim ta bota opravdu vyhovuje. Pokud jde o povrch, tak když mám dobrou výbavu i správnou techniku, není ani běh po betonu problém. Přesto ale jsou pro běhání ideálním povrchem například zpevněné cesty kolem Boleváku, Kameňáku a podobně.

Právě je nejvyšší čas se přihlásit na Run Praha – Plzeň

Běh Praha - Plzeň

Akci s názvem Run Praha – Plzeň připravují organizátoři dlouho dopředu. Už nyní mají značnou část běžců zaregistrovanou a kapacita se plní. Jak přesně závod probíhá, co mohou běžci účastí získat i jaké budou letos připravené medaile, na to nám v rozhovoru odpovídal pořadatel Tomáš Sladký z agentury TOS Production.

Tomáši, můžete nám představit běh Run Praha - Plzeň? Kolikátý je to ročník, jak nápad na jeho pořádání vznikl, čím je akce specifická a pro koho je určená?

Je to štafetový běh, který je určený pro každého. 10 úseků, každý přibližně 10 km. Můžete běžet v týmu až 10 osob nebo jako jednotlivec. "Stovkařů" každý ročník přibývá, ale stejně tak i hobby běžců, kteří si zaběhnou závod jako parta kamarádů nebo firemní kolektiv. Nejoblíbenější je běžet v 5 - 6 osobách. Jeden den zážitků. Ráno vyběhnete a ostatní z týmu se přesunují autem do jednotlivých kontrolních bodů, kde se běžci střídají a ostatní z týmu podporují. Je tam nádherná atmosféra. Letos jde o 3. ročník. Nápad vznikl tak, že jsme chtěli udělat odlišný závod, půlmaratonů a podobných je mnoho a běžci už se nudí. Závod je určený opravdu pro každého, protože můžete běžet sami, ve dvou … až v deseti. Trasa je 100,3km = krásná stovka!

Kdy se můžeme těšit na letošní ročník, odkud se vybíhá, a jaké jsou kategorie?

Závod se koná 14. září a kapacita je vyprodaná z 60%. Start je z Říčních lázní v Praze Radotíně a cíl ve Sportpensionu Pohoda, Plzeň - Letkov. Soutěžních kategorií je šest a u většiny jsou ještě hodnocené týmy smíšené, muži a ženy. 

Co všechno máte připravené v rámci doprovodného programu? Platí se nějaké startovné a kde se mohou zájemci registrovat?

Startovné se platí a registrace probíhá on-line na webu www.runprahaplzen.cz. Letos očekáváme 1. vyprodaný závod na začátku léta. Nově je vložena soutěž o nejrychlejší úsek pro ženy i muže o běžecké boty Salming. Zakládáme si na pěkných medailích, máme stejného dodavatel jako má Tour de France nebo Iron Man a letos budou opravdu originální "placky".

Běhání je v posledních letech velmi moderní a jde o sport, který může provozovat vlastně každý, protože v zásadě není nijak náročný na finance, těší Vás zájem o běhání a podpora běhání na sociálních sítích od řady celebrit? Vy osobně také běháte? Jaký máte rekord? Jaký máte cíl a co Vám běhání dává?

Zájem o běhání mne těší i z řad celebrit, protože přiblíží běhání dalším lidem. Run Praha - Plzeň se účastnili trosečníci z Robisonova ostrova, tak to bylo pěkné zpestření. Já běhám pro radost, je to pro mě relax a čas, kdy nepřemýšlím nad prací. Dává to svobodu a lepší kondici. Účastním se několika závodů za rok a letos se opět chystám na dva maratony. Zajímají mne závody v zahraničí, kam bych se chtěl podívat. Ale kromě Ameriky jsem nenašel významné štafetové závody.

Jak je takový závod náročný uspořádat?

Je to organizačně náročné, závod trvá 15 hodin, to je limit. Není to jako udělat někde v parku 5km závod, který je za hodinu hotový. My jsme na nohou 24h, máme tým který řídí běžce na trase a parkování na jednotlivých předávkách. Také je složité domluvit odstavná parkoviště na trase, kde jsou předávky běžců. 100 týmů, to je minimánlě 100 aut. Děkuji všem, co vždy vyjdou vstříc a v některých vesničkách už i obyvatelé fandí. V den závodu je v akci 70 lidí, což je i finančně náročné. Ale je to adrenalin a je radost vidět nadšené běžce, kteří běhají pro radost!

Pivní běh láká překvapivě hlavně ženy

Pivní běhOpět po roce startuje v sobotu 11. května v Plzni stále více oblíbený Pivní běh. Jedná se o kombinaci běhu a degustace piv z vybraných pivovarů. Závodníci tak zvládnou na pohodové trase dlouhé cca 6 km ochutnat pět malých piv. Přihlásit se do závodu je možné buď jednotlivě nebo v týmech – dvou, tří či čtyřčlenných. „Překvapivě zhruba polovinu závodníků tvoří každoročně ženy“, říká s úsměvem organizátor běhu Jiří Fejt. Dodává, že myšlenka zorganizovat pivní běh v Plzni vznikla vlastně jako vzpomínka na studentská léta.

Trasa pivního běhu začíná v Hospůdce U Pechtů v Květné ulici a vede podél Radbuzy ke Klubu malých pivovarů a dále do Štruncových sadů a zpět. Na závodníky čeká originální tričko s pěti půllitry, které budou na jednotlivých stanovištích každému postupně odškrtávány, dále medaile i hodnotné ceny pro nejrychlejší běžce i týmy. Po cestě všichni ochutnají pět malých piv – například v Klubu Malých Pivovarů, další na trase také z dílny nového nepomuckého pivovaru Zlatá Kráva nebo z pivovaru Bad Flash a v cíli také pivo od Švejk restaurant Plzeň "U Pětatřicátníků".

Časy závodníků budou měřeny profesionální časomírou s využitím GPS chipů. Přijďte se v sobotu 11. května podívat na tento netradiční závod i vy – ať už na start/cíl k Hospůdce u Pechtů, nebo povzbudit běžce kamkoliv na trasu závodu.

Registrace a více informací naleznete na stránkách www.pivni-beh.cz.