„Na svého psa mám velké nároky, především na aktivitu a celkové chování. Proto jsem se dlouho chodil dívat na výcvik psů do Kynologického klubu v Blovicích, až jsem se nakonec v roce 1995 stal jeho členem. Před pěti lety jsem si vybral svého Panta (Ajaxova uranie), který splňuje všechny mé nároky. Jsem přesvědčen o tom, že v plné míře záleží na majiteli, jakého má psa. Jakého si psa vychovám, takového budu mít a bude dělat jenom to, co mu dovolím“, říká Zdeněk Mráz, který je zároveň od prvního ledna letošního roku předsedou Kynologického klubu v Blovicích.

Panto dělá svému pánovi radost, protože se letos v červnu při kvalifikaci na mistrovství ČR všech plemen v České Třebové umístil na dvacátém místě (ze 48 startujících), v červenci na Mezinárodním mistrovství Českého klubu německých ovčáků v Raspenavě skončil osmý a o měsíc později v Mrákově obsadil patnácté místo.

Práce se psy se zalíbila i manželce Zdeňka Mráze Jaroslavě, která si zřídila doma vlastní chovatelskou stanici německých ovčáků.

Oba manželé Mrázovi s osmačtyřiceti členy Kynologického klubu Blovice se podílí na jeho celoročních aktivitách. „V klubu máme skvělou partu lidí, a proto není pro nás velkým problémem zorganizovat speciální zimní závod Statečné psí srdce, který pořádáme každý rok v měsíci lednu, nebo dvakrát v roce národní i mezinárodní zkoušky zkušebního řádu“, vyčísluje aktivity blovických kynologů jejich předseda Zdeněk Mráz.