Dvojčata Klejnových z Tachova jsou prvními dětmi v Plzeňském kraji, jejichž rok narození začíná dvojkou. Šestnáctiletá Kristýna dnes studuje hotelnictví a turismus na mariánskolázeňské hotelové škole. Kromě cizích jazyků ji baví muzika. Její bratr František studuje střední školu logistickou a odmala hraje hokej. V současné době je oporou dorosteneckého družstva U16 extraligové Energie Karlovy Vary, kde hraje levého obránce. Hrát hokej profesionálně je také jeho přání a sen.

Matyáš Souček z Druztové je dnes čtrnáctiletý kluk, který se pomalu rozhoduje, na jakou střední školu půjde. „Možná to bude SSUPŠ Zámeček, kde učí táta," říká Matyáš, kterého na rozdíl od zbytku početné rodiny příliš nebaví sport. Zato dokáže hodiny trpělivě lepit modely, zkompletoval už jich více než šedesát. Matyáš má tři mladší sourozence – sestru Magdalénu, Hynka a Vilímka.

Natálie Křížková je prvním dítětem roku 2005. Dnes žije s rodiči ve Vejprnicích a o své budoucnosti má zatím jen mlhavé představy. „Líbilo by se mi být učitelkou, doktorkou nebo třeba soudkyní," říká Natálka.

Tříletému Josefu Drábkovi z Plzně přibude v březnu sourozenec, jestli to bude bráška nebo sestra, se nechá rodina překvapit.To Honzík Kalivoda z Tlučné, narozený v roce 2008, fotbal hraje hodně rád. Ježíškovi si psal o lego a knížku a Vánoce si užíval ve velkém. „Mám rád pohádky, nejvíc asi Čtyřlístek ve službách krále a Tři bratry," řekl chlapec, který se měl narodit hned po Vánocích, na svět se mu ale příliš nechtělo.

První miminko roku 2013 si naopak na svět pospíšilo, Josef Drábek se měl narodit až 10. ledna. „Josífek se mohl jmenovat po tatínkovi Pavel, ale už by byl třetí v řadě, zdálo se mi, že je přepavlováno. Můj tatínek je Josef a byl dosud jediný," říká maminka Jana. Josef je ale zřejmě osudové jméno, druhý potomek v rodině Drábkových z Plzně se má narodit právě 19. března. Je tedy možné, že sourozenci budou slavit svátek a narozeniny společně.

Tříletý Josífek si rád hraje s autíčky, traktory, kombajny, valníky a dalšími zemědělskými stroji. „Zná je od dědy. V létě, když byla ta strašná vedra, jsme stáli pod stromem u pole a pozorovali kombajny," směje se Jana Drábková.

Eliška Černá z Vejprnic včera oslavila druhé narozeniny, skoro se ale narodila už na Silvestra. „Manžel Martin chvilku před půlnocí vtipkoval, ať zkřížím nohy, abychom neměli o rok starší dítě. Když jsem na porodním sále slyšela z rádia českou hymnu, nevěřila jsem svým uším. Nevěděla jsem, že ji v rádiu o půlnoci také hrají," vzpomíná Petra Černá. Eliška má ještě jedenáctiletého bratra Martina, který si s ní doma hraje a stará se. „Pomáhá mi," chválí maminka starší z dětí.