Svatý Valentýn je v kalendáři zapsán ve středu 14. února, valentýnské akce se konají nejen dnes ale i o nadcházejícím víkendu.

Letošní svátek sv. Valentýna vychází na stejný den jako popeleční středa, kterou začíná postní doba před Velikonocemi. Možná proto Plzeňské biskupství ohlásilo na tento den nabídku pro všechny zamilované páry, které budou chtít vystoupat na ochoz věže katedrály sv. Bartoloměje – bude jim stačit jediná vstupenka.

Valentýnská party se bude konat v sobotu 17. února od 15 hodin v plzeňském Obchodním centru Olympia. Nese podtitul Oficiální Warm Up Žebříku a má být, kromě toho, že nabídne dobrou zábavu, i pozvánkou na slavnostní vyhlášení hudebních cen Žebřík, které se uskuteční 9. března v plzeňském DEPO2015. Návštěvníky Olympie v sobotu 17. února čekají soutěže a hlavně koncerty a autogramiády Anny K., Pokáče a Honzy Křížka. I možnost zakoupit si vstupenky na slavnostní vyhlášení Žebříku, kde vystoupí např. Olympic, Lenny, Michal Hrůza nebo kapela Wohnout. Vstupenky budou za zvýhodněnou alentýnskou cenu. Běžná vstupenka bude levnější o 100 Kč, VIP pass dokonce o 290 Kč.

Anna K. vystoupí v sobotu 17. února v plzeňské OlympiiZdroj: Deník / Josefová Hana

Zamilovaný únor vyhlásilo knihkupectví Luxor, jehož pobočka je v plzeňské Plaze. Po celý měsíc nabízí akci 1 + 1 zdarma. Vybírat je možné z kolekce pětadvaceti titulů pěti žánrů; od kuchařek přes lechtivé romány až po napínavé detektivky a thrillery.

A některému zamilovanému páru možná nestačí účast na koncertu či koupě knih a přemýšlí o dalším kroku – třeba o svatbě. Netradiční svatební veltrh nabídne v neděli 18. února Papírna v Plzni na Slovanech. Na druhém ročníku Svatebního korzování se představí na pět desítek vystavovatelů od šperkařů přes cukráře, květináře a vizážisty až po svatební koordinátory. O navození atmosféry se postarají DJ Poeta z rádia Spin a moderátor David Brabec, který uvede v doprovodném programu např. vlasovou show, modní přehlídku nebo třeba slam poetry.