„Objekt bude vyklizen a zakonzervován,“ potvrdil ředitel Inwestu Ladislav Severa s tím, že je to nutné kvůli současnému technickému stavu budovy. Dům kultury podle něj vyžaduje značnou investici k tomu, aby mohl fungovat bez problémů a aby měli lidé důvod tam vůbec chodit.

Jak Deník informoval už včera, obchodníci z Inwestu už dostali z vedení společnosti dopis s informací o tom, že se objekt uzavře a krámky musejí vyklidit nejpozději do 30. června. Někteří dokonce podali výpovědi z nájmů sami. „Skončíme teď v únoru. Minulý rok byl špatný, zákazníků chodilo méně než dřív,“ potvrdila například Věra Pašková z papírnictví. I ona poukazuje na špatný technický stav objektu. „Často sem zatéká,“ přiznává.

Co bude s Inwestem dál? Václav Klán, jednatel společnosti Amádeus Real, která Inwest vlastní, prohlásil, že ve hře jsou tři možnosti: celková rekonstrukce, dostavba další budovy nebo demolice. Která z nich bude nakonec reálná, není jisté.

„Rozhodne se v řádu měsíců, pravděpodobně na přelomu letošního a příštího roku,“ podotkl Severa. Dodal, že svou váhu bude mít i tzv. EIA, tedy posouzení vlivu příští stavby na životní prostředí, o který už společnost prostřednictvím Krajského úřadu požádala.

Inwest byl v Plzni otevřen v roce 1986 a tehdy jej vlastnili převážně odboráři ze Škodovky. Vloni se stala jediným majitelem pražská firma Amádeus. Stejná firma vlastnila před lety i objekt nedalekých městských lázní, ten ale prodala a nový majitel, který tu plánoval vybudovat wellnes hotel, nakonec ze svých plánů ustoupil. Budova lázní v Plzni dodnes chátrá.