Spousta obecních internetových stránek prochází poslední dobou velikými změnami. „Dnes je to tak, že webové stránky obcí už se nesnaží být pouze úředním dokumentem, ale slouží lidem také pro pobavení. My například minimálně dvakrát týdně aktualizujeme obsah, aby se k nám lidé vraceli,“ řekl Mašek.

Obyvatele Vrčeně nápad starosty zaujal. Mohou si nyní na obecních stránkách prohlížet všechny domy a instituce. „Myslím si, že to byl výborný nápad. Fotogalerii jsem si s radostí prohlédl a zjistil jsem, že o některých domech jsem ani nevěděl,“ zasmál se Pavel Maršalík, ředitel vrčeňské základní školy.

Kde se vůbec zrodil nápad zdokumentovat domy? „Přesně už si nepamatuji, jestli prvotní nápad byl můj, nebo starostův, cílem nebyla až tak fotogalerie domů, ale mapka, kde by se po kliknutí na určité místo zobrazila fotografie toho určitého domu,“ vysvětlil webmaster vrčeňských stránek Richard Chodora. Slibuje, že do budoucna se všichni mohou tešit právě i na interaktivní mapu.

„Fotogalerie vznikala v našich myslích velmi dlouho. Až letos v létě se starosta obětoval a obešel obec s foťákem a za den či dva nafotil veškeré nemovitosti ve Vrčeni. Následovalo dlouhé přebírání a selekce fotek a výsledek dnes vidíte na webu,“ doplnil Chodora.

Starosta Mašek věří, že mapu se podaří dokončit co nejdříve. „Mohla by napomoci i turistice. Spousta lidí, než někam vyrazí, naplánuje si trasu právě na internetu. U nás se turisté mohou těšit na množství zajímavostí a krás,“ uzavřel.