VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Inspektoři objíždějí letní tábory

Plzeňsko - Letní tábory na Plzeňsku mohou i letos poctít svojí návštěvou inspektoři plzeňské krajské hygienické stanice.

15.7.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Radka Kočová

Objíždějí je už od začátku prázdnin a v kontrolách budou pokračovat až do konce srpna. „Nepoměrně více letních táborů ale kontrolujeme v měsíci červenci,“ uvedl Josef Klepáč, vedoucí odboru hygieny dětí a dorostu Krajské hygienické stanice Plzeň.

Co všechno si hygienici berou v táborech na paškál? Naše kontrolní činnost vychází z požadavků platných předpisů, tedy §8-12 zák.č.258/2000 Sb. a vyhl.č.106/2001 Sb., v nichž jsou stanoveny povinnosti provozovatele a požadavky na zotavovací akce,“ vysvětluje Klepáč.

„Jde zejména o zabezpečení stravování, zásobování pitnou vodou, ubytování, péče o osobní hygienu, nedílnou součástí je kontrola předepsaných dokumentů a zdravotního zabezpečení. Za neplnění povinností lze uložit fyzické osobě blokovou pokutu, s provozovateli pak lze zahájit správní řízení,“ upozorňuje.

Závažné problémy ale inspektoři na Plzeňsku ani ve zbytku kraje za poslední dobu neodhalili. „V posledních letech se neobjevují, zpravidla se jedná jen o drobné nedostatky, které lze odstranit bezprostředně nebo přijmout náhradní opatření. Je to například nezasypávání suchých WC, nevhodné uložení nádob na pitnou vodu, slabší úklid a podobně. Epidemie infekčního onemocnění se pak vyskytla naposledy asi před 5 lety jako výjimka,“ dodal.

Do kterých táborů se inspektoři vydají a do kterých ne, závisí na jejich přesném rozpisu. „Máme zpracovaný plán kontrol, který mimo jiné vychází i z let minulých, kdy byla na konkrétním táboře inspekce vykonána. Závisí také na tom, zda má tábor jeden či více běhů,“ popisuje Klepáč.

Situace, že by inspektory na špatné podmínky v táborech upozornili třeba rodiče, je podle Klepáče málo častá. „Upozornění rodičů na problémy je velmi výjimečnou záležitostí. Pokud se tak stane, jde zpravidla o postesk po proběhlé akci,“ konstatuje hygienik.

Autor: Pavel Korelus

15.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opilý řidič havaroval u Chotíkova. Nikdy si přitom neudělal řidičák

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Volební účast v Plzni se pohybuje kolem 60 procent

Plzeň - V parlamentních volbách 2017 šlo v Plzni k volebním urnám kolem 60 procent voličů.

Sportovci bez šance na úspěch

Plzeň - Podle jmen by se mohlo zdát, že sestavili dobrý tým, který může porážet své soky.

SOUTĚŽ o vstupenky na Tátu

Plzeň – Celosvětově úspěšná one man show Táta o tom, jak lze s humorem zvládnout období před narozením dítěte a po něm, se stala vedle Cavemana jednou z programových stálic Měšťanské besedy.

Mise v Lucernu? Velké zklamání!

Viktoria dostala facku od posledního týmu švýcarské ligy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení