Investování je dnes snadné a samozřejmé jako čištění zubů, lidé si však často myslí, že investování je pouze doménou bohatých a vzdělaných. “Díky snadnému on-line založení ING podílových fondů a nízké vstupní částce chceme svět investování co nejvíce přiblížit i lidem, které by jinak nenapadlo investovat,” říká šéf Petr Žabža. “Doporučujeme investovat pravidelně a tím snižovat riziko, které může způsobit kolísání trhu,” líčí Žabža. Cílem šesti zastávek je představit důvody, proč by lidé měli uvažovat o investici a navíc předejít strachu, který mnohdy zbytečně potenciální investory brzdí.

Průměrný klient do ING fondů investuje 500 korun a svým investičním profilem se řadí mezi opatrné investory.  Na své si ale přijdou i draví investoři, kteří riziko milují. Velkým nepřítelem peněz je inflace, která jakožto neviditelný zloděj užírá peníze. Třeba v roce 1997 jste za 100 korun koupili 35 vajec, dnes už vlivem znehodnocení kupní síly jen 20. Podobně cena půlitru piva se za zhruba 20 let téměř ztrojnásobila. “Peníze spotřebitelů mají datum spotřeby. Využijte ho,” zaznělo na setkání. Zdražování je přirozený fenomén, který přichází se zvýšenou poptávkou po zboží, ta poté zvedá jeho ceny. “Inflace dosahovala v posledních dvaceti letech průměrně kolem tří procent,” řekl Žabža. Lidé svoje úspory nejčastěji nechávají na běžném či spořícím účtu s pocitem, že jsou v bezpečí. To je ovšem mylná představa.

ING Bank nabízí pohodlný proces, který můžete uskutečnit z pohodlí domova. Své vlastní investiční porfolio si můžete založit velmi snadno. Stejně tak je snadné za pomoci mobilní aplikace vyhodnotit, jaké fondy jsou pro váš investiční záměr vhodné.

V závěrečné části konference zazněly rady, jak si nenaběhnout v investování. Důležité je v první řadě vytrvat a nechat svoje peníze vydělávat. S tím souvisí riziko, důležité je uvědomit si, jak velké kolísání jste ochotni unést. Dalšími radami je nenechat se vyděsit krátkodobými výkyvy a stát nohama na zemi a svěřit se do rukou zkušených odborníků. “Stejně jako s operací kolena jdete k chirurgovi, tak i při investování je vhodné svěřit se do rukou odborníka,” řekl produktový manažer Jan Kaděra. Nechyběly ani dotazy z publika či závěrečný kvíz, jehož vítěz dostal voucher v hodnotě 3000 korun.