Na plzeňské talk show bývalého premiéra a současného kandidáta na prezidenta Andreje Babiše zasahovala v pondělí policie. Senior, kterého pořadatelé odmítli na akci pustit, totiž zaútočil na jednoho z organizátorů paralyzérem. Událost zachytil na videu reportér Radiožurnálu Ľubomír Smatana.

"Pán je v Plzeňském kraji dobře známý, jezdí zde na všechny akce pana Babiše se svým megafonem, do kterého rád bez ustání něco vykřikuje a vulgárně nadává. Zástupci kraje, kteří byli v době jeho příchodu na akci u dveří, se proto rozhodli, že ho tentokrát dovnitř nevpustí, aby v sále zaplněném do posledního místa předešli jakýmkoliv konfliktům s podporovateli, které svým chováním často vyvolává," uvedl k incidentu pro server iDNES.cz mluvčí Andreje Babiše Vladimír Vořechovský.

Senior, který v Plzni poukazoval na to, že se jedná o veřejnou akci a přesto na ni není vpuštěn, je Babišovým odpůrcem a pravidelným účastníkem jeho akcí, které se snaží narušovat. S megafonem objíždí jeho mítinky, na expremiéra nevybíravě pokřikuje. „Lháři, estebáku,“ patří k těm jemnějším výrazům. Jeho motivace? „Je to můj koníček, baví mě to,“ říká o vyvolávání konfliktů důchodce, který chodí o holi a na většinu akcí si bere s sebou židličku. „Někdo chodí na fotbal, já mám tohle. Dostal jsem i pár facek. Nebojím se, nebál jsem se ani komunistů,“ tvrdí. Teď ale zaútočil sám a musí se zpovídat policii.

"K incidentu došlo ještě před začátkem akce. Neshody mezi dvěma muži vyústili v použití osobního obranného prostředku," řekla mluvčí policie Veronika Hokrová. "Přitom nedošlo k žádným zraněním," upřesnila. Policisté seniora na místě zajistili a převezli na stanici k výslechu. "Vše zatím nasvědčuje tomu, že se bude věc řešit v rovině přestupku," dodala Hokrová.