Všechny srpnové akce budou určené pro žáky a studenty základních a středních škol. 

„V pondělí 7. srpna začne na fakultě aplikovaných věd Týden letní informatiky pro dívky. Na stejné fakultě proběhne také kybernetické soustředění Campo Arduino, které zde začne o týden později, tedy 14. srpna. Poslední prázdninový týden je pak tradičním termínem pro letní školu Junior FEL, kterou pořádá fakulta elektrotechnická,“ vyjmenovala mluvčí Západočeské univerzity Kamila Kolářová.

Akce s názvem TyLiDi, aneb Týden letní informatiky pro dívky je určena studentkám druhých a třetích ročníků středních škol. Letošní ročník bude zaměřen na téma počítačová grafika. „Účastnice letní školy si při práci na společném projektu vyzkoušejí, že programování může zvládnout opravdu každý. Seznámí se například s postupy pro tvorbu 3D modelů a virtuálních scén,“ upřesnila Kolářová. Jako bonus se dozví, jaké je uplatnění žen v současném IT. O tom budou mluvit ty ženy, které již v oboru uspěly, ale i současné studentky fakulty aplikovaných věd.

Pátý ročník letního kybernetického soustředění Campo Arduino láká na téma „Kybernetika hrou“. Účastníci si postaví jednoduché roboty a naučí se je programovat. Řešit budou rozmanité úlohy jako je jízda po čáře, vyhýbání se překážkám nebo průjezd bludištěm.

V rámci 11. ročníku letní univerzity Junior FEL se studenti dozví, co je to elektřina nebo jak vznikají blesky. Během posledního srpnového týdne si mimo jiné vytvoří i elektrický obvod nebo si zkusí naprogramovat robota.

„Letní školy nabídnou i doplňkový program, který účastníky zavede na exkurzi pracoviště katedry informatiky a výpočetní techniky. Proběhnou i soutěže o ceny nebo závěrečné slavnostní promoce,“ doplnila mluvčí.