Organizátoři projektu Mini-Plzeň, který se loni premiérově uskutečnil v krajské metropoli, ho chtějí příští rok zopakovat.

Nedávno iniciátoři akce zavítali do Mnichova, kde se nápad pořádat prázdninové hry zrodil. „Vydali jsme se do Německa nasbírat inspiraci. Plzeň reprezentovalo i šest velvyslanců ve věku od dvanácti do patnácti let. Přijeli jsme zpátky se spoustou nápadů, co v dalším ročníku vylepšit a jaká stanoviště připravit," nastínila mluvčí projektu Lucie Sichingerová. Doplnila, že v současnosti shánějí finance na příští rok.

Ani teď organizátoři nezahálejí a pro děti přichystali několik podzimních událostí. „Navštívíme soud, kde se setkáme se soudci. Příprava na prohlídku bude v režii malých účastníků. Cílem je, aby zpracovali návrh, jak by mohlo podobné stanoviště fungovat v Mini-Plzni," uvedla mluvčí.

Zájemci se též podívají na zasedání druhého plzeňského obvodu či se seznámí s alternativním hlasovacím systémem. „Součástí programu bude i vytvoření reklamního spotu Hry na město. Scénář vypracují děti, PR specialisté a plzeňští tvůrci reklamních videí. Výsledek pak zveřejníme na našich internetových stránkách i YouTube kanálu projektu," uzavřela ředitelka projektu Lenka Hubáčková.

Bližší informace i termíny konání akcí, které jsou zdarma, najdete na webu www.miniplzen.eu

Historie projektu
- pedagogická koncepce vznikla v roce 1979 v bavorském Mnichově
- je největší komunální volnočasová akce pro neorganizované děti
a mládež a koná se každý sudý kalendářní rok
- Mini-Mnichov je bez-platně přístupný všem dětem ve věku 7-15 let
- denně jich přichází více než 2000
- projekt se stal vzorem pro více než 200 po-dobných událostí
zdroj: miniplzen.eu