Hráče ani diváky tak nebude svírat arktická zima, teploty během zápasu klesnou maximálně k únosným minus pěti stupňům.

„Ale ani nedávné extrémní mrazy by zápas neohrozily,“ je si jistý technický ředitel FC Viktoria Plzeň Vladislav Sloup. Nově zrekonstruovaný stadion ve Štruncových sadech je podle něj na ostrý start nachystán.

Vyhřívání hřiště běží naplno už tři týdny. „Trávník je v optimální kondici,“ ujišťuje Sloup. Pod hrací plochou je položeno více než 28 kilometrů trubek naplněných nemrznoucí směsí, kterou do systému ženou výměníky tepla. Deset čidel v hrací ploše pak měří aktuální teplotu. „V hloubce dvaceti centimetrů je okolo osmnácti stupňů, v deseti centimetrech okolo deseti stupňů,“ hlásil aktuální teploty Josef Marcell, který má na starosti hrací plochu plzeňské DOOSAN Areny.

Zaskočit by viktoriány neměl ani nenadálý příval sněhu. „Máme deset pracovníků údržby, kteří by plochu odklidili. V případě velkého sněžení by nám museli vypomoci mládežníci,“ vysvětlil Sloup.

Na pomoc dorostenců ovšem zřejmě nedojde. „Ve čtvrtek sněhové přívaly nečekáme. Sněžit bude spíše ve středu, maximálně napadne patnáct centimetrů,“ řekl Deníku plzeňský meteorolog Pavel Kopeček.

Reklamy musí pryč

V ochozech stadionu bylo i v úterý pořádně živo. Komisaři UEFA byli sice po lednové prohlídce Štruncových sadů spokojeni, pár drobností se ale měnit muselo. Třeba přibyly cedulky v anglickém jazyce, doplňovalo se i značení sektorů. Speciálně se komisaři věnovali prostorům pro hostující fanoušky. „Tam nyní přibyly sítě, které zamezí divákům případně vhazovat předměty na plochu,“ vysvětluje technický ředitel.

Podmínky pro samotný zápas se v mnohém podobají pořádání duelů Ligy mistrů, s níž mají viktoriáni čerstvou podzimní zkušenost. Tak třeba pracovníci evropské fotbalové unie na stadionu v pondělí začali instalovat reklamní panely pro Evropskou ligu. Své partnery museli Plzeňané zakrýt.

Bude plno

Partu kolem Pavla Horvátha požene ve čtvrtek zaplněný stadion. „Poslední desítky vstupenek se právě nyní distribuují mezi partnerské školy a fotbalové kluby v Plzeňském kraji,“ uvedl mluvčí Viktorie Pavel Pillár. Kapacita DOOSAN Areny je 11 700 diváků.

Fanoušci si budou od čtvrtka užívat komfortu nových tribun, těšit se mohou i na velkoplošné obrazovky. „Mimo jiné na nich nabídneme sestřihy cesty Viktorie do Evropské ligy, video ze stavby stadionu a také speciální pozdrav hráčů Viktorie všem divákům,“ doplnil Pillár.

Zápas mezi Viktorií Plzeň a Schalke 04 začíná ve čtvrtek v 19 hodin. Otevřen pro veřejnost bude i středeční trénink. Svěřenci Pavla Vrby vyběhnou na trávník v 17 hodin, hráči Schalke pak v 18:30 hodin. Vstup na hlavní tribunu je zdarma.