Medová masáž pro muže, celková regenerační pro ženy čeká na páry při třídenním pobytu v plzeňském hotelu Gondola. Připravena je také velká kytice růží, šampaňské s jahodami a valentýnské menu. „Tvoří je mandlová paštika s brusinkovým terčem, plzeňská věž na šampaňské omáčce s gratinovanými brambory a domácí palačinka s ovocem a šlehačkou,“ říká hotelová manažerka Jitka Henzlová.

Speciality si zamilovaní budou moci dopřát i v Pizzerii Pulcinella. Ochutnat tu budou moci bylinkové toasty se sušeným rajčátkem a italským sýrem taleggio nebo kachní prsíčka zprudka pečená se švestkovou redukcí a bramborovým pyré se zeleninkou, italské rozlévané červené víno Montepulciano d'Abruzzo a pro dámy pak listové saláty s grilovanými tygřími krevetami, plody kapary a cherry rajčátky. „Nakonec budeme servírovat netradiční dezert, grilovaný ananas na medu a skořici s vanilkovou zmrzlinou a šlehačkou,“ dodává Marián Tomko z pizzerie. Čtrnáctý únor tu prý bývá jedním z nejsilnějších dnů v roce.

„Většinou sem páry chodily jenom na pizzu nebo těstoviny a pak odešly. Tentokrát jsme se rozhodli udělat menu,“ vysvětluje Tomko. Některé zamilované páry už si tu na sváteční večer stoly rezervovaly.

Speciální nabídku budou mít například také v Hotelu Plzeň.

Žádná zvláštní jídla nemají připravena U Salzmannů. „Vloni jsme valentýnské menu měli, ale nebyl o ně moc velký zájem. Tentokrát budeme pouze párům ke kávě servírovat zdarma dezert v podobě karamelového dortu,“ uvedl vedoucí provozu Aleš Bárta. I tady už zaznamenali rezervace.

Akci s heslem Když dva jsou jako jeden připravili v plzeňském science centru Techmania. „Od pátku do pondělí nabízíme snížené vstupné pro každého, kdo nás navštíví se svým partnerem či partnerkou. Manželské a milenecké páry tak dohromady zaplatí pouze vstupné pro jednu osobu,“ sdělil tiskový mluvčí Techmanie Tomáš Moravec.