"Mobilní hospic Domov - plzeňská hospicová péče, z.ú., operující v oblasti Plzně a okolí, dosáhl po mnoha letech na úhrady od pojišťoven. Od 1. února proto mohou úhrad z veřejného zdravotního pojištění využít klienti těchto pojišťoven: VZP, VoZP, ZPMV, OZP, ČPZP," uvedla Červánková s tím, že se jedná o o průlom v hrazení domácí hospicové péče v Plzeňském kraji.

"Jedinou platbou, která v péči zůstává, je částka 200 Kč za den, ze které je hrazena koordinace péče a veškerá péče o osoby pečující o pacienta včetně možnosti využití pozůstalostní péče a pozůstalostních setkání. Patří sem také například zaučení pečujících v oblasti poskytování hygieny na lůžku, polohování, přesuny z lůžka a podobně," vyjmenovala ředitelka.

Z natáčení filnu "Nikdo mě nemá rád".
Plzeňský kraj chce více podpořit filmaře, letos rozdá miliony

Domácí hospic Domov poskytl za své trvání péči již více jak 300 nemocným v terminálním stádiu onemocnění a jejich rodinám. V péči se nacházelo poslední roky také několik dětí. Dojezdový rádius je 40 kilometrů od sídla organizace. Hospic pečuje o nemocné v konečném stádiu onemocnění v jejich domovech.

Domov měl v loňském roce finanční problémy. Ale po tom, co zveřejnil fakt, že bude muset skončit, se zvedla vlna solidarity a ředitelka zařízení sdělila, že minimálně do března bude pokračovat dál.