Černice, které jsou aktuálně na poslední příčce, smetly v sobotu Bolevec 5:0. Černický trenér Zdeněk Daněk potvrzuje spekulace o síle kompletní černické sestavy.

„Jakmile jsme všichni, tak o výsledek nemám strach. Bolevec jsme zaskočili. V poslední době Bolevečtí uhráli dobré výsledky a asi si mysleli, že proti nám to půjde samo. Naším výkonem jsme hosty zaskočili a oni už se nestačili vzpamatovat. Ve druhém poločase rezignovali úplně," hodnotí klání trenér Černic Zdeněk Daněk.

Právě problémy se sestavou řešil zkušený kouč již delší dobu. „Kdyby to bylo takhle, jsem naprosto spokojený. Hrát v téhle sestavě častěji, tak nejsme tam, kde jsme," uvědomuje si černický lodivod, který k záchraně přistupuje skepticky.

„V záchranu už moc nevěřím. Vím, jak to v soutěži chodí. Teď už si to každý před námi pohlídá," říká bez okolků trenér Zdeněk Daněk.

Předposlední Horní Bříza se také nadechla k mocnému finiši. V sobotním duelu s Kolovčí zaznamenala v domácím prostředí vysoké vítězství 7:3 a bodovala ve čtvrtém zápase v řadě.

„V poslední době se nám skutečně daří, začínáme střílet góly a přiklání se k nám i to potřebné fotbalové štěstíčko," usmívá se trenér Horní Břízy Josef Michálek.

Střeleckou fazónu odnesla v horkém počasí Koloveč sedmi góly. „Zápas ovlivnilo zranění hostujícího Miloty ze začátku zápasu a pak desetiminutovka prvního poločasu, kdy se nám podařilo čtyřikrát skórovat. Druhý poločas byl ze strany hostů utahaný a utkání jsme dotáhli do zdárného konce," vzpomíná na duel trenér Michálek.

Na rozdíl od trenéra Daňka hornobřízský kouč v záchranu věří. „Musíme zmáknout poslední kolo v Rozvadově a doufám, že záchrana nakonec klapne," dodává Michálek.

Boj o prvenství

Dynamo ztratilo bod ve Zruči. Zápas skončil 1:1 (PK 6:7) a o vítězi soutěže rozhodne 30. kolo.

Vejprnice klopýtnutí lídra využily, porazily ve vypjatém duelu Chotíkov 5:2 a na první Dynamo rázem ztrácejí jediný bod. Proti Chotíkovu vstřelil hattrick vejprnický Biederman.

Jan Chudáček