Více než stovku přání už poslaly Ježíškovi maminky žijící s dětmi v některém z charitních domovů v kraji. Zareagovaly na výzvu iniciativy Holky holkám, v níž známé plzeňské ženy pomáhají plnit přání těm, kteří na tom nejsou zrovna nejlíp.

Každý, kdo chce pomoci, si nyní může konkrétní dárek najít na facebooku HolkyHolkamPlzen a pořídit ho. Co si ženy a děti z charitních zařízení přejí? Vedle poukázek ke kadeřníkovi, plyšových a jiných hraček či kosmetiky i takové věci, z kterých je jasné, že na rozhazování nemají. „Jedna z maminek si přeje teplé zimní oblečení na roční holčičku, další prací prášek a cokoliv pro svého měsíčního chlapečka,“ řekla hlavní organizátorka akce Markéta Čekanová. Dodala, že se sešlo celkem 103 přání z domovů z Plzně, Klatov a Havlovic u Domažlic.

Seznam přání bude na facebooku zveřejněn a průběžně aktualizován do 12. prosince. Lidé mohou své dárky přinášet do budovy Studijní a vědecké knihovny v Plzni, případně do sídla Nadace 700 let města Plzně nebo do západočeské pobočky Paměti národa v DEPO2015. Holky holkám, tedy skupina plzeňských ženských osobností, je pak zabalí, opatří jmenovkami, které letos vyrábějí žáci ZUŠ Jagellonská v Plzni, a doručí do domovů.

Iniciativa Holky holkám funguje v Plzni od roku 2016. Tvoří ji známé spisovatelky, muzikantky, herečky, tiskové mluvčí, ředitelky významných institucí a další zajímavé ženské osobnosti. Kromě vánoční sbírky dárků pořádají Holky holkám ještě velikonoční bazárek dámských oděvů, jehož výtěžek je určen Domovu sv. Zdislavy pro matky s dětmi v tísni.

Tři ročníky bazárku vydělaly bezmála 100 tisíc korun a ve vánočních sbírkách se podařilo splnit přání v celkové hodnotě kolem 200 tisíc.

Ilustrační fotografie.
Cenu vody v Plzni zvýší inflace