Poukázka ke kadeřníkovi, plyšový krtek, auto na ovládání nebo cokoli na novorozence – taková byla letošní vánoční přání maminek a dětí z charitních domovů pro matky s dětmi v tísni. Tradiční dopisy Ježíškovi už potřetí napsaly na výzvu plzeňské ženské iniciativy Holky holkám a všechna přání se díky dárcům z řad veřejnosti podařilo splnit.

„Společně jsme splnili 103 přání z domovů z Plzně, z Klatov a z Havlovic u Domažlic. Sešly se nám jak drobnosti, jako je kosmetika nebo pantofle, tak i dražší dárky, jako jsou koloběžky nebo sodastreamy,“ říká hlavní organizátorka akce Markéta Čekanová.

Dárky si dárci mohli zarezervovat prostřednictvím facebooku a hned první den byla rozebrána třetina. Kromě toho sbírka přinesla letos i několik velmi silných momentů.

„Největším překvapením, nebo skoro šokem, pro nás byl starší pán, který si vybral přání jedenáctileté holčičky. Ta chtěla nějaké oblečení. Byl by jí to rád splnil, ale nakupovat si sám netroufl. A tak nám pro ni přinesl pět tisíc korun,“ vypráví Alena Kozáková, ředitelka Nadace 700 let města Plzně, v jejíž kanceláři se dárky, včetně tohoto, scházely.