Svaz odmítá klubu udělit akreditaci hlavně kvůli chybějící tělocvičně. Mladí hokejisté sice mohou trénovat v tělocvičně na Benešově základní škole, hokejový svaz ale chce, aby klub měl svoji tělocvičnu. „Starší a mladší dorostenci i junioři trénují i dopoledne, to ale na Benešově základní škole nelze pořád," uvedl šéftrenér mládeže hokejové Škodovky David Bruk.

Školní tělocvična totiž slouží především pro hodiny tělocviku školáků.

Klub nemá mnoho manévrovacího prostoru, kde vybudovat nadějným hokejistům zázemí na suchou přípravu. V útrobách plzeňského stadionu není volný prostor. „Výhodu mají kluby jako Liberec, Chomutov nebo Karlovy Vary, které postavily nové haly," tvrdí Bruk.

Naopak vyloučena není varianta postavit tělocvičnu mezi velkou a malou hokejovou halou. Radní Plzně pro oblast sportu a členka správní rady klubu Irena Rottová upozornila, že hokejový klub zatím nevznesl požadavek finanční pomoci ohledně výstavby tělocvičny. „V současnosti by na to ani nebyly peníze," dodala Rottová.

Město totiž na začátku roku poslalo dalších 30 milionů korun na dostavbu fotbalového stadionu a pokladnu města zatíží i padesátimilionová rekonstrukce haly Lokomotiva či stavba atletického stadionu za téměř 70 milionů korun.
Podle Bruka by svaz mohl souhlasit s udělením hokejové akademie na takzvanou výjimku. Během určité doby by ale klub musel splnit kritéria nastavená svazem. Pokud by tak neudělal, hrozila by mu ztráta akreditace.
„Mládežnická hokejová akademie je prestižní ocenění pro klub a výhoda pro hráče," míní Bruk.