Sportoviště o rozměrech 20 krát 67 metrů stojí mezi zimním stadionem a malou tréninkovou halou. Využívat ho budou malí hokejisté, ale i talenti, kteří navštěvují hokejovou akademii. V příštím roce ke komplexu přibude ještě ubytovna akademie s tělocvičnou, kterou bude rovněž hradit město.

„Hřiště potřebujeme proto, aby mládež nemusela cestovat všemožně po Plzni, abychom už konečně měli něco svého. Když děti skončí ve škole, tak už mohou být celý den tady a mohou to využívat až do večera, a to nejen v létě,“ řekl předseda představenstva HC Škoda Plzeň a bývalý hokejový reprezentant Martin Straka. Malí hokejisté dosud využívali různá hřiště u plzeňských škol, ale i sportoviště nacházející se mimo školská zařízení.

Moderní tréninkové hřiště má speciální umělý povrch, oplocení, umělé osvětlení, vystrojení sítěmi, branami a podobně. Hrát se tu může nohejbal, volejbal, basketbal či tenis.

Součástí je i sprinterská rovinka, hokejisté mají namalovány na povrchu i speciální žebříky na dynamické cvičební prvky.