Ve venkovních prostorách, i když tomu příliš nepřeje předpověď počasí, se dá hokejový šampionát sledovat v plzeňském podniku Leháro Beer Garden & Fan zóna, který najdete v parku u řeky Mže poblíž centra města. „Začne boj o medaile, který jsme si tak přáli! Na sobotu i neděli přidáváme další výčepní místo,“ lákají návštěvníky na svém facebookovém profilu. A zdaleka nejsou jediní.

Výhodu mají samozřejmě restaurace, hospody a bary s velkými obrazovkami. Jednou z nich je plzeňská pivnice Sladovnická, kde se hromadně sleduje každý zápas českých hokejistů na mistrovství světa. „Doraž v dresu a puk je tvůj,“ zvali už na čtvrteční čtvrtfinálový zápas se Spojenými státy.

Takhle se fandilo při čvrtfinále proti USA v pivnici Sladovnická:

Atmosféra tady byla fantastická, desítky lidí skandovali: „Češi do toho!“ dorazili nejen v dresech, ale i s klobouky na hlavách. Podobně to žilo i v řadě dalších restaurací a sportbarů nejen v Plzni, ale i jejím okolí. A už teď se chystají na sobotní semifinále se Švédskem, které bude mít úvodní buly ve 14.20 hodin.

Což je tedy ideální čas vyrazit po obědě na pivko a kouknout na hokej ve společnosti přátel a známých. Jedno pořekadlo praví, že radost ve dvou je dvojnásobná a smutek poloviční. A co teprve když je s vámi plná hospoda. Pozadu nezůstávají ani menší obce v okolí Plzně.

Na projekci zve i hospůdka na fotbalovém hřišti v Tlučné, v sousedních Vejprnicích lze vyrazit do restaurace U Mottlů, hokej ale jistě bude tahákem i ve spoustě jiných podniků.

Město Plzeň podle informací Deníku hromadnou veřejnou projekci nechystá.

Kde budete hokej sledovat vy?