Podle předpovědí meteorologů teď teplotní rekordy padat nebudou (tedy alespoň ty nad bodem mrazu) a hezký podzim vystřídá podzim klasický. Chladnější a pošmournější.

„Během tohoto týdne očekáváme nejvyšší teploty maximálně 13 až 14 stupňů Celsia, oblačnost, po ránu mlhy," říká Pavel Kopeček z plzeňského pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Ranní mlhy mohou být husté, jako byla třeba ta sobotní, která vydržela i během velké části dopoledne.

Vyloučit prý nelze ani noční či ranní mrazíky. „Čekat je můžeme ve čtvrtek v noci, kdy se obloha vyjasní," míní Kopeček a dodává, že další noci už budou zamračenější.

Srážky se mají během pracovního týdne vyskytovat ojediněle, víkend se ale s největší pravděpodobností zkazí a bude deštivý.

„Rekordy už nečekáme," dodává Kopeček a naráží zejména na sváteční pondělí, kdy v Plzeňském kraji padl třiatřicet let starý teplotní rekord. V Klatovech naměřili 23,6 stupně Celsia.

S nástupem podzimu by lidé měli dbát na své zdraví, a to v mnoha směrech. Lékaři doporučují nepodceňovat oblékání a posilovat imunitu. Dopravní experti zase nabádají řidiče, aby v hustých mlhách nezapomínali zapínat mlhová světla a vyvarovali se riskantní jízdy na mokrých vozovkách. Policisté zase apelují na ty motoristy, kteří ještě nepřezuli, aby začali používat zimní pneumatiky.