Mečouni jsou o krok blíže svému vysněnému cíli. Výjezd do Slezska zvládli na výbornou, Třinec totiž udolali na první pokus i potřetí v sérii a mohli slavit postup do semifinálových bojů.

„Chtěli jsme hrát maximálně účelně a využít již prvního mečbolu. To se podařilo," pochvaloval si trenér plzeňských hokejbalistů Josef Kadaně.

Do vedení šli Západočeši již ve 12. minutě, kdy se po přesilové hře dokázal prosadit Michal Průcha. Na další branku se čekalo až do poslední minuty, kdy o postupujícím definitivně rozhodl Marek Švarc. HBC tedy zvítězil 2:0.

„I s ohledem na povrch jsme museli změnit herní styl, tentokráte dominovala defenziva," popisuje Kadaně. „Petr Kráčina v brance jen potvrdil, že aktuálně máme špičkové gólmany," vysekl poklonu mužům mezi třemi tyčemi.

Již nyní tak mají jeho svěřenci jistotu minimálně bronzových medailí. „Jsem spokojený, protože jsme zvládli první kolo play-off třemi vítězstvími v řadě. Navíc jsme potvrdili roli favorita a máme jistotu medaile po dlouhých šesti letech," nechal se slyšet Josef Kadaně.

V semifinále se Plzeň utká buď s Kladnem, nebo se Sudoměřicemi. Záležet bude na rozhodujícím pátém utkání mezi druhým jmenovaným týmem a Mostem, které se hraje v sobotu. Pokud uspěje Most, bude hrát Plzeň s Kladnem. V opačném případě se utká právě se Sudoměřicemi.

Nyní je však v plánu lehký odpočinek. „Trochu si oddychneme a v polovině tohoto týdne se začneme připravovat na semifinálové souboje," prozradil plán následujících dní Josef Kadaně.