Díky tomu získali pňovanští hasiči lepší auto po profesionálech. Ale v souvislosti s touto změnou přibyly hasičům i všechna možná školení a cvičení. Například minulý týden prověřil jednotku úkol, při kterém hasiči měli zachránit člověka z probořeného ledu na přehradě u tobogánu. „Máme tak čtyři taková cvičení do roka. Loni jsme vyjížděli do Kaznějova, Líní, Města Touškov a na Štědrý den do Heřmanovy Hutě. Tam to zpočátku také vypadalo jako cvičení, ale bylo to naostro a byli jsme tam celou noc,“ vzpomíná nový starosta SDH Pňovany Štefan Bindzar.

Hasiiči z Pňovan se ale starají i o zábavu v obci. Pořádají například masopust, hasičský bál, společně s dalšími spolky dětský den a v chatkách v kempu každý rok víkendovou akci pro děti. „Také se nám stalo, že tam pro nás přijeli s tím, že musíme k požáru. Děti si myslely, že je to sranda, ale byl to opravdový zásah,“ vypráví Binzar.

Těší ho, že už mají v Pňovanech o hasičinu zájem i mladší generace. „Před čtyřmi lety se tu dalo dohromady družstvo žen, jako jedno z mála v okrsku. Sportovní týmy jezdí na soutěže i mimo náš okrsek, třeba do Kostelce nebo do Stříbra,“ říká Bindzar. Dodává, že okrskovou soutěž budou letos hostit právě Pňovany.