„Na základě požadavku HZS Ústeckého kraje bylo řídícím důstojníkem Generálního ředitelství HZS ČR rozhodnuto o vyslání odřadů pro hašení lesních požárů,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Michal Holeček.

V noci na úterý odjelo z Plzně na sever Čech šest příslušníků i s technikou pro dálkovou dopravu vody. Vybavení tvoří velkokapacitní čerpadlo s dvěma hadicovými kontejnery a jeden týlový kontejner.

„Odřad byl už v šest hodin na místě určení a hasiči se hned zapojili do činnosti. Na místě, kde bylo zřízeno čerpací stanoviště, museli nahradit velkokapacitní čerpadlo z Litoměřic, které mělo technickou závadu a nebylo možné dodávat vodu na požářiště. Čerpací stanoviště je vytvořeno na řece Kamenici v Hřensku," uvedl k činnosti hasičů ze západu Čech Holeček.

Další technika pak ze Slovan vyrážela do Hřenska v úterý v poledne. „Bylo tak rozhodnuto podle situace na místě. Předpokládaná doba nasazení je tři dny," dodal mluvčí. Ve druhém odřadu, v němž jsou zařazeny i čtyři cisterny, jsou příslušníci z Tachovska, Klatovska, Rokycanska, Domažlicka a ze stanic Plzeň-Košutka a Přeštice.