Na hasiče čekaly disciplíny jako běh s požárními hadicemi, tunel, lešení, údery kladivem v hammer boxu, překonání překážky, odtažení figuríny, přenos závaží a další. Podle Antonína Rendla, který je členem krajského týmu, bylo vše skvěle připravené. "Jsme moc rádi, že jsme si mohli konečně zazávodit. Dělala se Šumavská a Chodská liga, ale teď nic takového není. Soutěž byla suprová. Kluci vše zvládli na jedničku, na to že to bylo jejich první TFA. Líbilo se mi to. Nebyla to lehká trať, byla postavená dobře na to, aby si člověk rozvrhl sílu, což bylo důležité. Za mě pochvala, byla to velice kvalitní soutěž," zhodnotil Rendl s tím, že pro jeho krajský tým to byla příprava na mistrovství republiky ve Svitavách. "Poznali jsme, co musíme ještě doladit, na čem zapracovat. Takže my jsme si to užili," dodal Rendl.

S profesionálními závodníky v TFA tam většinou poměřili síly dobrovolní hasiči, kteří si mnohdy sáhli na samé dno, ale poprali se se vším statečně. Spokojen byl i místostarosta městyse David Žák: "Za nás obrovské díky a respekt všem chudenickým dobrovolným hasičům, kteří se na realizaci tohoto netradičního sportovního klání podíleli. Zejména pak hlavnímu protagonistovi myšlenky uspořádání této akce Josefu Brabcovi ml., tvůrci precizně připravené trati a zároveň jednomu ze soutěžících Petru Urbanovi. A dále také velký respekt za odvahu utkat se s již ostřílenými profesionály našemu mladému hasičskému potěru Lukáši Řežábkovi," uvedl Žák.

Soutěžící byli rozděleni do kategoriích do 35 let a nad 35 let. První vyhrál Jakub Kulhánek z Tlumačova, druhé místo obsadil Michal Fabián z Těpeře a třetí byl Dominik Matouš ze Železného Brodu. V druhé kategorii si zlato odnesl Antonín Rendl, stříbro Lukáš Pernikl z Černíkova a bronz Petr Urban z Chudenic.