„Spolu s Klubem žen a fotbalisty pořádáme různé akce z nichž nejraději máme ty pro děti, jako je třeba mikulášská nadílka nebo maškarní ples,“ říká velitel SDH Křelovice Miroslav Jůza. „Jedno z nejzajímavějších setkání se konalo asi letos v lednu. Pro veřejnost jsme dělali klasickou staročeskou zabijačku se vším všudy. Porazili jsme dvě prasata a prodávali jsme všechny známé produkty od prdelačky přes tlačenky a škvarky. Všechno se dalo koupit. V ten samý den jsme dělali také guláš, kterého se většina hasičů ale ani nedočkala, protože byl hned snědený. A podobně to bylo se vším ostatním,“ pokračoval Jůza. Akce podle něj měla velký úspěch, a tak ji plánují i na letošní listopad.

Křelovicím hasiči také pomáhají s opravami – kde je něco třeba, tam zkrátka jsou.

Přestože je sbor stále zaneprázdněný, najdou si jeho členové také čas na vlastní aktivity. „Teď stavíme plochu, na níž budeme hrát kuželky. Tahle venkovní hra je hodně oblíbená na Šumavě, odkud pocházím. Jednou jsem o tom mluvil v hospodě, chlapům se nápad líbil, a tak se začalo se stavbou,“ doplnil Jůza.

Co se technického vybavení sboru týče, blýská se v Křelovicích na na lepší časy. „Za šrot který jsme prodali, jsme koupili nové plovoucí čerpadlo. Jednáme také o novém automobilu, naše avie už pomalu dosluhuje,“ dodal velitel hasičů Jůza.