Z důvodu přerušení dodávky zemního plynu byl už dříve na místo dopraven zásobník, ze kterého ale začal v neděli dopoledne unikat plyn. „Zásobník je asi na dvacet tisíc litrů plynu, museli jsme evakuovat několik osob. Monitorujeme okolí a zasahuje zde více jednotek,“ sdělil Deníku na místě zasahující velící důstojník hasičů Miroslav Marek.

K úniku plynu došlo z nadzemního zásobníku v místech bývalého dolu. "Provádíme protipožární opatření. Též provádíme evakuaci nejbližších 5 domů cestou dobrovolných jednotek. Evakuovaní z okruhu cca 100m budou shromáždění Na hasičské zbrojnici ve Zbůchu. Na místě je vedení obce, míří sem i laboratoř Třemošná. Spolupracujeme s Plynáresnkou pohotovostní službou. Ulice Plzeňská je uzavřena," informoval mluvčí hasičů Petr Poncar.

"Evakuovali jsme 26 osob bez zdravotních obtíží. Šest z nich odešlo k příbuzným, zbytek je soustředěn na požární zbrojnici, kde je o ně postaráno," dále popsal mluvčí situaci.

Přes tisíc diváků přišlo do lochotínského amfiteátru na předpremiéru filmového dokumentu Karel, který o Karlu Gottovi natočila Olga Malířová Špátová. Prvního veřejného uvedení filmu se zúčastnila i Ivana Gottová.
Smích i slzy více než tisícovky lidí provázely předpremiéru filmu Karel

V jedenác hodin laboratoř stále měřila  koncentraci v okolí i v blízkých objektech. "Čekáme na technika firmy, která zařízení dodala, aby stanovil následný postup, zda půjde zařízení opravit, či zda bude nutná jeho výměna."

Po dvanácté hodině byl zásobník odpojen a bude provedena jeho oprava. Časový odhad je v řádu hodin.

Podle místních obyvatel byl plyn cítit už v sobotu.

"Obyvatelé se vracejí do svých domovů. Plynárny zahajují tlakování rozvodu plynu. Komunikace otevřena. Ukončujeme zásah," hlásili z místa hasiči po druhé hodině odpolední.