Zaměřuje se na podporu seniorů, dětí z dětských domovů, mentálně postižených a nemocných. Pomoci, a stát se jedním z Peaceworkers může v podstatě každý. Organizaci v Plzni zazakládá umělkyně Adéla Tas.

„Ve třiadvaceti jsem se přestěhovala do Norimberku, kde jsem se seznámila se zakladatelem Peaceworkers.de Pino Fusarem. První kulturní akce pro seniory Happy day ve mně zanechala tak silné pocity, že jsem chtěla založit vlastní charitativní skupinu, která bude pomáhat konkrétní lidem,“ vzpomíná na počátky svého rozhodnutí Adéla.

A co je to vlastně Happy day? „Jedná se o jednodenní kulturní program, který se koná ve vybraném sociálním zařízení - domovy pro seniory, dětské domovy, nemocnice, domovy pro mentálně a tělesně postižené. Na tento den je sestaven individuální zábavný program pořádaný většinou 10 až 15 ti dobrovolníky. Vystupují zde divadelníci, tanečníci, zpěváci či klauni,“ vysvětluje Adéla, která se jinak věnuje malířství a kamenosochařství, jenž v Plzni vystudovala.

Výsledkem celého dne by mělo být psychické odreagování a prožití příjemných okamžiků. Důležitou součástí programu je také individuální přístup.

„Jednotliví členové Peaceworkers docházejí za konkrétní osobou. Uvítáme nejen dobrovolníky, kteří se mohou už za tři týdny začít hlásit na www.peaceworkers.cz, ale i sponzory na plyšová srdce, která jsou symbolem organizace,“ dodává Adéla. První akce je plánována na přelom ledna a února příštího roku.