Bohatý program pro děti i dospělé slibuje 14. ročník Veletrhu cestovního ruchu, který od čtvrtka do soboty obsadí sportovní haly v Plzni na Lokomotivě. Otevřeno bude denně od 10 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 17 hodin, vstup je zdarma.

„Svou tradicí se veletrh ITEP řadí mezi prestižní akce v ČR, která otevírá dveře do Plzeňského kraje návštěvníkům nejen z celé Evropy,“ láká návštěvníky náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Ivana Bartošová. „Každoročně se snažíme připravit zajímavá zpestření programu, proto i letos se mohou návštěvníci těšit na novou soutěž pro malé i velké, zajímavé hosty nebo dobový Prvorepublikový koutek, kam se budou moci posadit a nasát atmosféru tehdejší doby,“ dodává.

Návštěvníci se dozví o zajímavých tipech na cesty, potkají zajímavé osobnosti jako Ivu Pazderkovou, Michala Šindeláře, Sandru Pogodovou nebo Václava Marhoula. Chybět nebudou ani ochutnávky regionálních lahůdek nejen z Čech, ale přijedou i vinaři z Rakouska. Studenti SOU Sušice budou nabízet čerstvé, teplé oplatky přímo z oplatkového stroje.

Pestrý program je nachystán i pro všechny věkové kategorie včetně nejmenších taneční vystoupení, malování karikatur, dětská jóga či malování na obličej. Chybět nebude interaktivní expozice Venkovského domu.

Jednou z novinek v letošním programu je turistická soutěž „Putování po Zlaté stezce“, která děti prověří v oblasti cestování.

Každoročně divácky atraktivní jsou ukázky činnosti hasičů a záchranné služby.