„Možná že dispozice našich budov nedávají najevo na první pohled, ale vítáni jsou zde opravdu všichni. Snažíme se, aby se k nám lidé nebáli vstoupit. Opravdu tu není žádná uzavřená společnost," připomíná Martina Lešová, manažerka golfového resortu. Rádi tu uvidí i turisty a cyklisty, kteří právě jedou kolem areálu. „Určitě mohou využít nabídku naší restaurace. Nachystali jsme ale také pro zájemce spoustu golfových kurzů a to nejen pro ty, kteří se tomuto sportu aktivně věnují, ale mohou přijít i úplní začátečníci. Půjčí si hole, zajdou si na driving. Když zjistí, že by je to mohlo bavit, už si mohou vybrat nějaký kurz nebo se domluvit s některým z našich trenérů," vysvětluje manažerka. Přes léto tady nachystali i dětské golfové kempy, které jsou určeny i pro děti bez zkušenosti s golfem.

Golf zdaleka není sportem jen pro vyšší společnost. „Jsou dnes mnohem dražší sporty, napadá mě lyžování nebo tenis. Když dneska přijde negolfista, půjčí si hůl a košík míčků, nestojí ho to ani 150 korun. Tohle je zábava dostupná pro všechny," je si jista Martina Lešová.

Tisíce lidí už stihly navštívit a vyzkoušet si nejrůznější sportovní aktivity na letošním ročníku Sportmanie Plzeň. Jedná se o největší plzeňskou sportovní akci pro veřejnost, která potrvá až do neděle 20. srpna.
Sportmanie 2023 otevřela brány za Plazou. Děti si užívaly popcornovou párty

Resort úzce spolupracuje s obcemi v okolí. Zaměstnance nebo brigádníky vždy nejprve hledá v okolních obcích, ať už Dýšině, Chrástu nebo Kyšicích. I když je golfové hřiště otevřeno od jara do podzimu, golfisté si na své přijdou během celého roku. V Dýšině si lidé mohou zahrát na indoor simulátoru a celý rok lze trénovat na driving range. „Celoročně máme otevřený i hotel, restauraci a wellness," dodává manažerka.