To všechno mohli návštěvníci plzeňského Golfového plesu. Samozřejmě nechyběla ani možnost zatančit si. Parket byl téměř neustále plný. O hudební doprovod se v první půli večera postaral Taneční orchestr Miroslava Novotného.

Celou akci zahájili prezident Golf klubu Plzeň-Dýšina Jan Hlaváček a prezident 1. Slovanského golfového Clubu Jan Novák. Večerem provázel známý moderátor Libor Bouček. Účastníci plesu byli svědky také netradičního tanečního vystoupení Veroniky Musilové a Tomáše Sedleckého. Součástí večerního programu bylo předávání cen pro nejlepší golfisty obou klubů za sezonu 2011. Hlavní ocenění Dýšinskou žabičku získali Bořivoj Brouček, Tomáš Průcha a Martina Matyášová. „Cena je vytvořena podle skutečné žáby. Té, co žije na jedenácté jamce a jmenuje se Aleš,“ vtipkoval Bouček. Vítěze poznala také týmová soutěž jamkovka dvojic i dámská série turnajů. Nechybělo ani ocenění mistrů a mistryň obou klubů za rok 2011.

Především pánové si přišli na své kolem půlnoci, kdy přímo kolem jejich stolů procházely krásné modelky předvádějící luxusní spodní prádlo zn. Victoria Secret od společnosti Chickie. O půlnoci se losovala hlavní výhra soutěže o ceny, kterou byl sedmidenní zájezd včetně letenek a greenfee pro dvě osoby do 5*hotelu v Turecku od CK Snail Travel.

Po půlnoci začala sálem znít poněkud jiná muzika, než bývá na podobných akcích zvykem. Taneční orchestr totiž vystřídali známí djové Miloš Skalka a Mirek Reis, kteří předvedli svoji tradiční video diskotéku, a parket rázem ožil hudebními peckami z 80. let.

Pořadatelé byli s celou akcí spokojeni a již teď se těší na III. ročník Společného Golfového plesu.

Výborná průprava pro manžele? Společný golf

„Přivést manželku ke golfu bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě.“ To říká Vladimír Soukup, který se svou ženou Ivetou vloni vyhrál soutěž Jamkovka dvojic. Cenu si manželé převzali na Golfovém plesu. „Ke golfu mě přivedl kamarád. Tento sport je velký žrout času, proto jsem si uvědomil, že pokud do toho nějak nezapojím manželku, tak bude velký problém, Proto jsme začali hrát spolu. A zatím nám to vydrželo už sedm let,“ říká Vladimír.

Pár se shoduje v tom, že golf dvojic je výborná průprava i pro manželství. „Ti dva se musí na hřišti doplňovat. Důležitá je tam také vzájemná komunikace. Stejně jako v manželství se musíte navzájem podporovat a nejít proti sobě,“ potvrzuje s úsměvem Iveta s Vladimírem jsou svoji už čtrnáct let. Co se golfu týče, na dlouhé rány je podle ní spíše její manžel, na kratší zase ona.

„Je to hodně o zodpovědnosti, když hraji sám, není to takové napětí, jako když hrajeme ve dvou. Je to totiž zavazující. Nechcete to tomu druhému zkazit. Jakmile jeden zahraje špatnou ránu, druhý to musí něčím zachránit. Jinak prohrajete jamku. Pokud jdete sám, tak to, co zkazíte, zkazíte jenom sám sobě. Každopádně si společný golf užíváme,“ sděluje Vladimír.

Na otázku, zda se na sebe navzájem zlobí, kdy se jednomu z páru něco nepovede, odpovídá jednoznačně. „No, samozřejmě, že ne. Nemůžete začít hrát dvojice s tím, že se na druhého budete rozčilovat. Spíše se zlobím na sebe, že jsem něco pokazil já,“ konstatuje.

Golf manželé používají jako relaxaci. „Máme tři děti, tak je to dobré, že můžeme třeba na pět hodin vypadnout,“ směje se Iveta. Právě shánění hlídání ratolestí je pro manžele největší problém. „Jamkovka je dlouhodobá soutěž, je těžké najít volný čas. Jsme moc rádi, že se nám tentokrát po druhých a třetích místech podařilo zvítězit,“ pochvaluje si Vladimír.

Oba dva shodně říkají, že jak v manželství tak v golfu jim všechno klape.