Za smrt policisty ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Marka R. (37), který tragicky zahynul vloni v listopadu při výkonu služby, nenese nikdo zodpovědnost. K tomuto závěru došla Generální inspekce bezpečnostních sborů, která případ prověřovala.

Podle informací Deníku Marek R. zemřel při výcviku, když se při slaňování zřítil z výšky. Šlo o nešťastnou náhodu. „Po důkladném prověření věci nebylo prokázáno, že by došlo ke spáchání jakéhokoliv trestného činu či jiného protiprávního jednání, které by mohlo zapříčinit pád policisty, a proto jsme celou záležitost ukončili odložením,“ informovala Deník mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Doplnila, že na příslušníkově lezeckém vybavení nebyla revizí zjištěna žádná závada.

Po policistovi zůstaly dvě malé děti, syn a dcerka. Jeho kolegové se proto rozhodli vyhlásit veřejnou sbírku na podporu pozůstalých, kteří žijí na Klatovsku. „Iniciativa vzešla od kluků ze zásahovky. Obrátili se na mě, tak jsem se jako předseda základní odborové organizace rozhodl vyhlásit oficiální veřejnou sbírku na manželku a dvě děti policisty, který zemřel na následky zranění při výkonu služby,“ řekl Deníku po únorovém založení účtu předseda ZO č. 2 nezávislého odborového svazu Policie ČR Plzeň Patrik Topič. Dodal, že transparentní účet byl zřízen u Fio banky, a to do 30. 5. 2020. Jeho číslo je 2901759291/2010. Po necelých dvou měsících od jeho zřízení se na účtu již sešla částka dosahující bezmála 600 tisíc korun.