Výstava s výmluvným názvem Profesoři za školou II. zahrnuje tvorbu téměř dvacítky autorů, kteří svůj um dnes předávají mladé generaci.

Na výstavě jsou k vidění fotografie, grafiky, malby či gumotisky; dohromady více než čtyřícítka děl.

Jedním z vystavujících je známý fotograf Ivan Vala, který se prezentuje triptychem portrétů dam, jež fotil v posledních třech měsících. Jak sám říká, pokaždé usiluje o to, aby do fotografie dostal nějaký příběh. „S lidmi, které fotím, se znám a jinak tomu není ani u těchto tří dam," ukazuje fotograf na snímky.

„To, co vychází z té fotografie, je moje reakce na ně, to, jak na mě působí. Svůj vnitřní pohled se snažím převést do jakéhosi stylizovaného obrazu. A buď to funguje, nebo ne," popisuje Vala, který na Zámečku působí jako pedagog 
od roku 2005.

Součástí výstavy jsou také dvě grafiky Michaely Vais, která na Zámečku vyučuje technologii a výtvarnou přípravu. Obraz dívky v obou dílech doprovází krátký vzkaz.

„Jsou to takové básničky, které nejlépe vyjadřují náladu toho díla. Já jsem tvořila grafiku, autorkou textů je pak moje kamarádka," uvedla Michaela Vais.

Na výstavě je dále k vidění tvorba grafika Jiřího Světlíka, malíře Karla Švugera, Jaroslava Šindeláře, Jiřího Rataje, Jana Součka, Petra Nováka, Stanislava Poláčka, Pavla Hauera (gumotisky) a dalších.

„Jde o takovou pestrou směsici děl. Každý si tu něco najde," uvedla galeristka Ľubica Toušová. Společná výstava učitelského sboru ze Zámečku je v Galerii Visio Art k vidění podruhé. Výstavou před dvěma lety škola oslavila dvacet let od svého založení.

Grafička Michaela Vais u svého díla