Čtyři vagony zaplněné třemi stovkami cestujících táhla v sobotu parní lokomotiva vyrobená v roce 1957. „Tyhle nostalgické jízdy jsou lidmi hojně vyhledávány. Ročně pořádáme tři desítky jízd po celé republice a vždycky máme plné vagony,“ říká Robert Kučera, strojvedoucí a člen plzeňského Iron Monument Clubu – organizace, která spravuje historické lokomotivy i vlakové vozy a pořádá nostalgické jízdy.

Lokomotiva 313.902, která v sobotu vyjelaz plzeňského hlavního nádraží do Heřmanovy Hutě, byla konstruována pro těžký provoz ve velkých průmyslových areálech. „Některé vagony, které jsme za ni zapojili, jsou ještě starší. Byly vyrobeny na počátku třicátých let minulého století a jeden vůz je válečné výroby,“ podotýká Kučera a dodává, že na sobotní cestu po severním Plzeňsku si naložili dvě tuny uhlí.

„Máme plno,“ hlásil hrdě pár minut před půl třetí odpoledne, těsně před vyjetím vlaku z Plzně, vlakvedoucí Zdeněk Heřman. „Mám zodpovědnost za celou soupravu, za vagony i za cestující,“ připomíná Heřman a dodává, že jízdy historickým vlakem jsou jeho koníčkem. Pracuje ve stavebnictví a mašinám se může věnovat i díky trpělivosti své manželky.

„Jasně, že se na jízdu vlakem moc těším. Líbí se mi, že mašina je velká, dělá hluk a vyfukuje páru,“ říká pětiletý Pavlík Beneš. „Přijeli jsme do Plzně s maminkou a tatínkem i se sestrou a z vlaku vystoupíme v Blatnici, kde bydlíme,“ prozradil.