Tramvajemi EVO2, které slibují i tišší jízdu, bude moci jezdit 260 cestujících. Oproti tramvajím první generace (částečně nízkopodlažním tramvajím typu Astra) nabídnou více míst k sezení i stání, více prostoru pro kočárky a cestující na vozíku. „Tramvaje jsou také vybavené kamerami napojenými na kamerový systém, které by měly přispět hlavně ke zvýšení bezpečnosti cestujících i jako ochrana proti vandalismu,“ uvedl dopravně provozní ředitel PMDP Jiří Ptáček s tím, že u každých dveří bude také nainstalován odbavovací terminál akceptující bankovní karty.

Jeden vůz z výroby společnosti Krnovské opravny a strojírny vychází na necelých 33 milionů korun; součástí dohody je také opce na dodání dalších až sedmi kusů tramvají do roku 2021. „Staré vozy nabídneme buďto k odprodeji, nebo je zlikvidujeme,“ dodal Ptáček.

Podle Jiřího Trnky z dopravních podniků vyžaduje každý nový typ vozidla, tedy i tramvaje EVO2, pro které se již stihlo vžít slangové označení „Evička“, zvláštní školení. „Všichni řidiči procházeli v minulých týdnech školením na tyto tramvaje. Pro cestující bude určitě největším bonusem klimatizace, v letních měsících je to veliký pomocník. I když je pravda, že co člověk, to odlišný názor – někomu je horko a někdo vám vynadá, že netopíte,“ zhodnotil s úsměvem Trnka.

„Tento vůz má nastavenou teplotní křivku podle evropské normy a my si provozem ověříme, že funguje správně. Pro mě je automatické hlídání teploty ve voze velká pomoc. Tramvaj má dále komfortní ovládání pro řidiče, ergonomicky uzpůsobené pracoviště, pohodlnou sedačku a dobrý výhled v zrcátkách. Navíc je stoprocentně nízkopodlažní – celá průchozí bez schodů. Jsou tam jen terénní vyrovnání, aby se dalo nastoupit s vozíkem nebo s kočárkem ode dveří, ale jinak tam není jediný schod. Má také poměrně širokou uličku, což ocení cestující při dopravní špičce, protože, jak víte, tramvaj nejezdí jen optimálně obsazená,“ doplnil Trnka.