Beseda s autory knihy Továrna na debilno 2 Tomáše Břínka, známého na sociálních sítích především svými kolážemi, které tvoří pod pseudonymem TMBK, a Dominika Landsmana, autora Deníčků moderního fotra, proběhla ve středu v podvečer v plzeňském knihkupectví Luxor.

Akce se zúčastnilo několik desítek lidí, kteří se na své oblíbené autory přišli nejen podívat, ale také si nechali podepsat novou knihu.

„Já jsem autorem textu, Tomáš dělal koláže. Na rozdíl od prvního dílu knížky, kterou Tomáš snad ani nečetl, teď vymyslel námět celé nové knížky. Já jsem to pak začal psát a průběžně jsem mu to posílal, aby mi dával nějaké připomínky, což on nedělal. Takže pak jenom udělal koláže, když jsem mu už asi počtvrté říkal, že to jde za týden do tisku,“ popisuje tvorbu knihy Landsman. Podle jeho slov Břínek nakonec jednu z koláží opravdu dodělat nestihl, a proto je ke konci knihy prázdná dvoustránka.

Politicky satirická kniha pojednává o tom, co by se stalo, kdyby Miloš Zeman zemřel. Plakal by Jiří Ovčáček tisíc dní a nocí a poté se znovu provdal? Jmenoval by se Andrej Babiš císařem? Zastavil by Tomio Okamura konečně ten svůj islám? Využil by Vojtěch Filip situace a zaslal do Moskvy zvací dopis? A co na to pražská kavárna? Na všechny tyto a řadu dalších otázek najdete odpovědi v knize.