Ten první turnaj v letošním roce  proběhl sobotu 11. 5. 2019. Počasí se vůbec nepovedlo. Dokonce se uvažovalo o náhradních soutěžích uvnitř kulturního domu Úherce. Čtyři trojčlenná soutěžní družstva se ale nakonec rozhodla, že soutěžní klání v nohejbalu a pétanque dokončí a to i na vzdory místy pořádnému dešti. Jak řekli, nejsou z cukru. Jen riziko úrazu je podstatně větší, o čemž se někteří přesvědčili na vlastní kůži.

Hned v úvodu proběhla vzpomínka na tragicky zesnulé manžele Kováčovi, kteří úhereckým občanům budou vždy velmi chybět. Pozvednutou sklenkou všech zúčastněných se připilo na jejich památku. I tentokrát podpořili tento turnaj svojí účastí Kováčová Ivana a Kováč Michal, potomci manželů Kováčových.

Nálada při soutěžích byla i přes déšť výborná a každý si užil hodně legrace. Kdo neslyšel Ivanku Kováčovou se smát, neví o co přišel. Obzvlášť, když vyhrávaly v pétanque.

Turnaj sponzorovali Obec Úherce, David Tvrdík, Jaroslav Zíma  a Jiřina a Vlastimil Blažkovi. Ještě jednou díky. Organizátorem turnaje byli Jiřina a Vlastimil Blažkovi.

Sestavy družstev a výsledky:

(družstvo / sestava / pořadí v nohejbalu / petanque)
1) Kováčová Ivana, Tomíčková Nina, Straková Jana 1/4
2) Kozák Karel, Janda Vladimír, Schläfer Marek 3/2
3) Hartl Jiří, Lašák Tomáš, Stratil Erik 4/1
4) Ješke Jakub, Matoušek Václav, Matoušek Dominik 2/3

Vlastimil Blažek