V Plzni vznikly první dvě zastávky městské hromadné dopravy se zelenou střechou. Nacházejí se mezi kruhovými objezdy u Velkého boleveckého rybníka ve stanicích Nádraží Bílá Hora a vznikly v rámci výstavby první části východního okruhu, který svedl dopravu mimo rekreační oblast.

Rohože na střechách zastávek obsahují vrstvu substrátu s hustě zatravněným kobercem, který má vysokou regenerační schopnost a lze ho použít pro veřejnou zeleň, soukromé zahrady, vegetační střechy i zátěžové plochy. S podobnou zelenou střechou se počítá během revitalizace konečné tramvaje linky č. 4 na Borech, kde kde město plánuje vstupní bránu do Borského parku. S přípravou tohoto projektu se začne v příštím roce.

V Plzni už má zelenou střechu přístavba 20. základní školy v Brojově ulici a Paluba Hamburk u hlavního vlakového nádraží. 

Zelené pruhy se používají i pro tramvajové pásy a v Plzni se objeví na právě rekonstruované trati linky č. 1 na Plaské ulici. V kolejišti budou vysázeny na jaře 2022. Kromě lepšího vzhledu by měly také snížit hluk a prašnost od tramvajové dopravy.

Zelené prvky pomáhají ve městech snižovat teplotu a zároveň zadržují dešťovou vodu.